Materiały współczesnych technologii

Materiały współczesnych technologii

Materiały współczesnych technologii studia

Materiały współczesnych technologii studia - kierunek studiów

Czym są materiały współczesnych technologii i dlaczego warto studiować ten kierunek? Jest to kierunek, który kształci w zakresie matematyki, fizyki czy chemii. Szkła, polimery, materiały ciekłokrystaliczne, tworzywa metalowe, biomateriały, bioprotezy czy materiały chirurgiczne to materiały, którymi będziesz zajmować się w ramach kierunku Materiały współczesnych technologii. Jeżeli zatem chcesz mieć wpływ na gospodarkę materiałową to na pewno warto wziąć pod uwagę studia na kierunku Materiały współczesnych technologii!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Materiały współczesnych technologii? Studia kształcą z zakresu wytwarzania, przetwórstwa, właściwości, zastosowań, struktury, projektowania i degradacji materiałów, a także opisu mechanizmów fizycznych i chemicznych mających wpływ na własności materiałów. Przykładowymi przedmiotami są: podstawy techniki komputerowej, zasady programowania strukturalnego, budowa i podstaw właściwości materiałów, podstawy programowania, podstawy mechaniki czy podstawy fizyki. Co więcej, Materiały współczesnych technologii są kierunkiem zamawianym, co oznacza, że istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie, a dodatkowo studenci mogą otrzymać stypendium.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Materiały współczesnych technologii? Wykształcenie, które zdobędziesz na studiach pozwoli Ci na podjęcie pracy w wielu branżach. Będziesz mógł pracować w zakładach przemysłowych, laboratoriach i biurach projektowych, instytutach badawczych, firmach związanych z przemysłem chemicznym, jako kreator nowych technologii, zakładach remontowych, elektrowniach i elektrociepłowniach czy w zakładach energetycznych. Jak widzisz możliwości jest całkiem dużo, więc jeżeli jesteś zainteresowany produkcją oraz wytwarzaniem nowoczesnych materiałów to Materiały współczesnych technologii mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując materiały współczesnych technologii

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • wytwarzania, przetwórstwa, właściwości, zastosowań, struktury, projektowania i degradacji materiałów,
  • porównywania podstawowych własności mechanicznych, technologicznych i eksploatacyjnych materiałów; doboru materiałów inżynierskich do zastosowań technicznych w zależności od struktury, własności warunków użytkowania; doboru procesów technologicznych do wytwarzania i przetwórstwa materiałów; oceny uwarunkowań ekonomicznych stosowania różnych materiałów,
  • pomiaru wielkości fizycznych; analizy zjawisk fizycznych, rozwiązywania zagadnie technicznych w oparciu o prawa fizyki,
  • doboru materiałów inżynierskich, doboru metod kształtowania struktury i własności materiałów do zastosowań technicznych,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku materiały współczesnych technologii

Absolwent kierunku materiały współczesnych technologii znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w zakładach przemysłowych,
  • pracownik w laboratoriach,
  • pracownik w biurach projektowych,
  • pracownik elektrowni,
  • kreator technologii.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku materiały współczesnych technologii, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, biologia, chemia, fizyka z astronomią, informatyka.

Zobacz inne kierunki Chemiczne

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o. jest spółką-córką globalnego koncernu BSH Hausgeräte GmbH, będącego częścią grupy Robert Bosch. Firma BSH jest liderem branży AGD w Europie i należy do ścisłej czołówki w tej branży w Polsce. Koncern BSH działa od 1967 roku i w czterdziestu dwóch fabrykach oraz siedemdziesięciu oddziałach na całym świecie zatrudnia ponad 53 000 pracowników.

zobacz kogo szukamy >>

Indesit Company Polska to jeden z największych producentów elektrycznego sprzętu AGD w Polsce. W Polsce, po przejęciu Indesit Company, Grupa Whirlpool ma trzy centra produkcyjne (we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku). Oprócz tego w Polsce zlokalizowana jest część komercyjna i korporacyjna firmy. W Warszawie działa centrum Sprzedaży i marketingu oraz Logistyka, Finanse, HR, IT.

zobacz kogo szukamy >>

Procter & Gamble jest jedną z największych na świecie firm z branży FMCG. Nasze marki (m.in. Pampers, Gillette, Pantene, Olay, Blend-a-med, Oral-B, Ariel) trafiają do ponad 4 miliardów konsumentów na całym świecie. P&G znane jest na świecie jako „kuźnia” talentów i liderów biznesu. Mamy za sobą ponad 170 lat tradycji i doświadczenia, którym dzielimy się każdego dnia z naszymi pracownikami. W regionie łódzkim posiadamy trzy fabryki.

zobacz kogo szukamy >>

CORNING OPTICAL COMMUNICATIONS jest światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. W Polsce działamy od 2001r., obecnie jesteśmy największym zakładem produkującym kable światłowodowe oraz osprzęt telekomunikacyjny w Europie i zatrudniamy ponad 1500 osób.

zobacz kogo szukamy >>

Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy oraz elementów izolacyjnych do transformatorów mocy. w zakładach w Aleksandrowie Łódzkim powstają energooszczędne i wysokoefektywne silniki elektryczne najwyższej klasy oraz napędy średnich napięć, przekształtniki dla ekologicznego transportu szynowego i przetwornice dla farm wiatrowych.

zobacz kogo szukamy >>

Grupa Hutchinson jest światowym liderem produkcji elastomerów w branży samochodowej, przemysłowej, lotniczej i produktów powszechnego użytku. Od ponad 160 lat projektujemy i wytwarzamy produkty stanowiące bazę komfortu i bezpieczeństwa każdego człowieka na ziemi, w powietrzu i na morzu.

zobacz kogo szukamy >>

WIELTON S.A., z siedzibą w Wieluniu to spółka z polskim kapitałem. Należymy do światowej czołówki producentów naczep, przyczep i zabudów na samochody ciężarowe. Współpracujemy z takimi potentatami przemysłu motoryzacyjnego jak MAN, VOLVO, SCANIA, MERCEDES, DAF, RENAULT, IVECO. W 2014 roku wyprodukowaliśmy ponad 6310 szt. produktów.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)