Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie

Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie

międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie studia

Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie

Studia ekonomiczne cieszą się coraz większą popularnością, a ze względu na duże zapotrzebowanie specjalistów w tej dziedzinie, absolwenci zwykle nie mają problemu ze znalezieniem ciekawej pracy. Pozycja managera w firmach to także zawód, który wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnego rynku. Obecnie jest to jedna z ciekawszych ofert pracy dostępnych na rynku, dająca możliwość pracy w kraju, ale także za granicą. Te studia dają możliwość połączenie dwóch dziedzin wiedzy. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną jest matematyka, a dodatkowo śledzisz bieżące wiadomości o sytuacji gospodarczej w kraju i na świecie to Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie? Będzie to wiedza z zakresu teorii mikroekonomii i makroekonomii w warunkach gospodarki otwartej oraz narzędzi analitycznych, co stanowi podstawę warsztatu ekonomisty. Obce nie będą Ci analizy matematyczne, statystyka matematyczna czy ekonometria. Co więcej, będziesz uczęszczać na przedmioty z zakresu zarządzania, marketingu oraz prawa handlowego, co przygotuje Cię do roli managera w największych firmach. Ponadto czeka na Ciebie wiele zajęć praktycznych, które dotyczą między innymi: strategii rozwoju organizacji z uwzględnieniem takich obszarów, jak: zarządzanie marketingowe, rachunkowość czy negocjacje, podparte szerokimi i adekwatnymi podstawami wiedzy prawniczej i socjologicznej, a bazujących na gruntownej wiedzy ekonomicznej.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie? Ukończone studia na tym kierunku pozwoli Cię na podjęcie pracy jako ekonomista lub manager każdym sektorze i dziale gospodarki. Co więcej, możesz szukać pracy na każdym stanowisku wymagającym umiejętności projektowania i wykonywaniu analiz dotyczących przedsiębiorstw, branż oraz gospodarki narodowej. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji, a dodatkowo masz zdolności przywódcze to Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • matematyki, badań operacyjnych, metod statystycznych i ekonometrycznych do przeprowadzania ilościowej analizy problemów ekonomicznych czy finansowych,
 • przygotowania analiz ekonomicznych i finansowych, realizacji projektów doradczych i opracowywania kompleksowych dokumentacji finansowych, budżetów i biznesplanów, a także długoterminowych prognoz finansowych,
 • zasady tworzenia i funkcjonowania informacyjnego systemu, służącego do wspomagania procesów decyzyjnych oraz zna najważniejsze narzędzia zarządzania kosztami i rentownością,
 • pomiaru i dywersyfikacji ryzyka oraz metod portfelowych jako narzędzia podejmowania decyzji na rynku papierów wartościowych;zna podstawowe regulacje w zakresie obrotu instrumentami finansowymi, a także nadzoru nad rynkiem finansowym,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie

Absolwent kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • ekonomista,
 • manager,
 • pracownik firmy marketingowej,
 • pracownik biura rachunkowego,
 • pracownik działu HR.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, język polski, język obcy.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku MIĘDZYKIERUNKOWE STUDIA EKONOMICZNO-MANAGERSKIE

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie

MIĘDZYKIERUNKOWE STUDIA EKONOMICZNO-MANAGERSKIE - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

     PRACODAWCY

     Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

     Nordea Bank AB S.A. Oddział w Polsce jest reprezentuje w Polsce największą skandynawską instytucję finansową - Grupę Nordea. Świadczymy usługi finansowe związane ze wsparciem procesów dla skandynawskich jednostek biznesowych oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu IT.

     zobacz kogo szukamy >>

     Założyciel naszej firmy, Dirk Rossmann, otworzył pierwszą własną i jednocześnie pierwszą samoobsługowa drogerię w Niemczech w 1972 roku. 20 lat później powstał w Łodzi, przy słynnej ulicy Piotrkowskiej, pierwszy Rossmann w Polsce. Dziś mamy ponad 1.200 drogerii, 700 tys. klientów dziennie, stworzyliśmy 17 tys. miejsc pracy.

     zobacz kogo szukamy >>

     PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego, a także jest jedną z wiodących grup finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Nasz Bank powstał z myślą o klientach indywidualnych, jednak obecnie jest także głównym partnerem małych i średnich przedsiębiorstw, dużych korporacji oraz instytucji rządowych i samorządowych.

     zobacz kogo szukamy >>

     Fujitsu Technology Solutions jest największym dostawcą infrastruktury informatycznej, obecnym na wszystkich najważniejszych rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz w Indiach. Wśród naszych klientów znajdują się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe oraz średnie firmy. Fujitsu GDC w Łodzi rozpoczęło swoją działalność na początku 2009 roku.

     zobacz kogo szukamy >>

     Barry Callebaut w Polsce jest częścią międzynarodowej grupy, będącej światowym liderem w produkcji wysokiej jakości produktów z kakao i czekolady. Grupa posiada ponad 53 nowoczesnych zakładów produkcyjnych na całym świecie, sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach oraz zatrudnia ponad 9 tysięcy osób.

     zobacz kogo szukamy >>

     Infosys Poland is a leading provider of outsourcing, consulting and services and one of the biggest employers from the business services sector in Poland. The company is the subsidiary of Infosys Limited –a worldwide provider of integrated business and technology consulting, outsourcing and IT services and a giant in the global outsourcing market.

     zobacz kogo szukamy >>

     Clariant to pochodzący ze Szwajcarii światowy lider w branży wyspecjalizowanych produktów chemicznych dla przemysłu. Ważna są dla nas innowacje – posiadamy ponad 7 tys. patentów, na działalność badawczo-rozwojową przeznaczamy rocznie ponad 200 mln franków szwajcarskich. W Polsce działamy od 25 lat - w Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Konstantynowie Łódzkim, gdzie znajduje się jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujący koncentraty barwiące.

     zobacz kogo szukamy >>

     Formerly known as SouthWestern, Capita Customer Solutions was acquired by Capita in 2014. Capita is the largest business process outsourcer in the UK, listed on the FTSE 100 Index. Our goal is simple: to help our wide range of public and private sector clients improve service to their customers. We deliver multilingual business services that range from managing complex processes to more specialised support. That provides our employees with the opportunity to work for various clients and develop expertise in many disciplines.

     zobacz kogo szukamy >>

     Komentarze (0)