Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją - studia podyplomowe

Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją - studia podyplomowe

Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją studia

Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów podyplomowych w zakresie nowoczesnych metod archiwizacji? Studia na kierunku Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją skierowane są do osób pracujących, które chciałby podnieść swoje kwalifikacje w tym zakresie lub tych, które chcą wyjść naprzeciw zapotrzebowaniom na obecnym runku pracy. Jeżeli zatem wpisujesz się w powyższy opis to Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją? Studia kładą nacisk na umiejętności praktyczne, a oprócz tego zdobędziesz wiedzę z zakresu obiegu informacji, współczesnej kancelarii oraz elektronicznej archiwizacji danych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Przykładowymi przedmiotami będą: podstawy informacji i zarządzania, informacja naukowa, zarządzanie dokumentacją, archiwoznawstwo, metodyka kształtowania zasobu czy metodyka opracowania dokumentacji archiwalnej. Zajęcia będą mieć formę wykładów, warsztatów oraz ćwiczeń, a całe studia trwają dwa semestry.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w archiwach państwowych, kościelnych, zakładowych czy składnicach akt, a także jako koordynator czynności kancelaryjnych. Praca będzie na Ciebie czekać w różnych typach instytucji, w których będziesz zabezpieczać materiały archiwalne o wartości prawnej czy historycznej. Jeżeli zatem nie jest Ci straszne stosy dokumentów, a dodatkowo jesteś osobą skrupulatną i sumienną to Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując archiwistykę i zarządzanie dokumentacją

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • podstawowych pojęć z zakresu archiwizacji elektronicznej oraz tradycyjnej,
  • klasyfikacji dokumentów,
  • organizacji systemów kancelarnych,
  • standardów stosowanych w procesie opracowania archiwalnego tradycyjnego i z zastosowaniem technologii informatycznych,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku archiwistyka i zarządzanie dokumentacją

Absolwent kierunku archiwistyka i zarządzanie dokumentacją znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w archiwach państwowych lub zakładowych,
  • pracownik administracji państwowej,
  • koordynator czynności kancelaryjnych,
  • pracownik firmy zajmującej się bazami danych,
  • pracownik archiwów naukowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku archiwistyka i zarządzanie dokumentacją, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: STUDIA PODYPLOMOWE.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ARCHIWISTYKA I ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ - STUDIA PODYPLOMOWE

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Komentarze (0)