Muzykoterapia studia

Muzykoterapia studia - kierunek studiów

Dziedziną, która współcześnie nieustannie się rozwija jest na pewno muzykologia polegająca na zastosowaniu muzyki lub jej elementów do przywracania lub poprawy stanu zdrowia u osób z różnymi rodzajami schorzeń. Jest to metoda, która została odkryta jeszcze w czasach plemiennych, a od kilkudziesięciu lat cieszy się stosunkowo dużą popularnością w Polsce. Dowodem na to jest utworzenie Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów, które we współpracy z uniwersytetami zajmuje się podwyższaniem kompetencji polskich muzykoterapeutów. Jeżeli zatem interesujesz się tą dziedziną i chciałbyś przełożyć tę pasję na karierę zawodową to Muzykoterapia jest kierunkiem, który na pewno powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej ścieżki edukacyjnej!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Muzykoterapia? Zdobędziesz wiedzę z zakresu wspomagania leczenia, wspomagania rehabilitacji, profilaktyki wykorzystując muzykę w różnych formach. Co więcej, studia kształcą w zakresie literatury muzycznej, skutecznych sposobów pomagania osobom i grupom, podstawowej wiedzy dotyczącej efektywności oddziaływania muzyki na odbiorcę, technik muzykoterapeutycznych oraz warsztatu muzykoterapeutycznego. Jako absolwent będziesz mieć umiejętności dostrzegania w utworze muzycznym lub jego fragmencie potencjalnych możliwości oddziaływania terapeutycznego. Dzięki temu staniesz się ekspertem w dziedzinie pomocy ludziom dzięki muzyce.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Muzykologia? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w placówkach terapeutycznych, rozwojowych, edukacyjnych, opiekuńczych, rekreacyjnych oraz prowadzić prywatną praktykę muzykoterapeutyczną. Bedziesz przygotowany do współpracy z lekarzami w zakresie wykorzystywania muzyki w procesie profilaktyki, wspomagania rozwoju, leczenia i rehabilitacji. Jeżeli zatem interesuesz się szeroko pojętą muzyką i chciałbyś dzięki niej pomagać innym to Muzykologia będzie świetnym kierunkiem dla Ciebie!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując muzykoterapię


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • wspomagania leczenia, wspomagania rehabilitacji, profilaktyki wykorzystując muzykę w różnych formach,
  • literatury muzycznej, skutecznych sposobów pomagania osobom i grupom,
  • podstawowej wiedzy dotyczącej efektywności oddziaływania muzyki na odbiorcę, technik muzykoterapeutycznych,
  • warsztatu muzykoterapeutycznego,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku muzykoterapia


Absolwent kierunku muzykoterapia znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik w placówkach terapeutycznych,
  • pracownik w placówkach opiekuńczych,
  • pracownik w placówkach rozwojowych,
  • pracownik w placówkach edukacyjnych,
  • pracownik prywatnej placówki muzykoterapeutycznej.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku muzykoterapia, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: EGZAMIN WSTĘPNY.

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku MUZYKOTERAPIA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Muzykoterapia

MUZYKOTERAPIA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Zobacz inne kierunki Muzyczne

Komentarze (0)