Polityka społeczna studia

Polityka publiczna studia - kierunek studiów

Polityka to niewątpliwie dziedzina, która ma swój wydźwięk w prawie wszystkich aspektach życia. Dlatego niezwykle istotne jest odpowiednie podejście do relacji międzyludzkich, a także biznesowymi między różnymi instytucjami oraz firmami. Takie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wytworzyło potrzebę utworzenia w Polsce kierunku polityka publiczna, który na Zachodzie cieszy się ogromną popularnością. Jeżeli zatem nie są dla Ciebie problemem kontakty międzyludzkie, a dodatkowo śledzisz wydarzenia polityczne to polityka publiczna może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku polityka społeczna? Studia kształcą w zakresie wiedzy dotyczącej społeczeństwa obywatelskiego, które boryka się z różnego rodzaju wyzwaniami etycznymi i problemami politycznymi. Obce nie będą Ci także takie przedmioty jak: prawo administracyjne, prawo europejskie czy zasady funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego. W programie studiów znajdziesz także zajęcia z logiki, ekonomii czy zarzadzania, co sprawi, że będzie sprawnie poruszać się w niełatwym świecie biznesu. Poza wiedzą teoretyczna będziesz mieć okazję do poprawienia swoich umiejętności miekkich w zakresie wystąpień publicznych, głównie prezentacji oraz sztuki wysławiania się. Jedno jest pewne – te studia nie pozwolą Ci się nudzić!

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku polityka publiczna? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w instytucjach państwowych, strukturach samorządowych i organizacjach pozarządowych. Sektor administracji publicznej potrzebuje osób wykształconych w zakresie znajomości specyfiki krajowej, regionalnej oraz globalnej. Dzięki studiom na kierunku Polityka publiczna będziesz mógł dołączyć do tego grona! Jeżeli zatem śledzić wydarzenia polityczne i interesuje Cię praca na rzecz dobra publicznego to Polityka społeczna może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery w tej dziedzinie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując politykę publiczną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • organizacji pracy w instytucji oraz wykorzystania wiedzy ekonomicznej,
  • finansów publicznych,
  • korzystania z przepsiów prawa oraz ich interpretacji w pracy zawodowej,
  • ustaleń Unii Europejskiej w zakresie polityki społecznej,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku polityka publiczna

Absolwent kierunku polityka publiczna znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik instytucji biznesowych,
  • pracownik administracji państwowej,
  • pracownik instytucji obywatelskich,
  • pracownik w prywatnych instytucjach współdziałających z administracją,
  • manager.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku polityka publiczna, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, fizyka z astronomią, geografia, historia, historia sztuki, wiedza o społeczeństwie, język obcy. 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku POLITYKA PUBLICZNA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Polityka publiczna

POLITYKA PUBLICZNA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Kierunek polityka publiczna prowadzony jest przez:

Wydział Nauk Społecznych UWr

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Kierunek polityka publiczna prowadzony jest przez:

Kolegium Ekonomiczno-Społeczne SGH

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Komentarze (0)