Prawo w działalności gospodarczej

Prawo w działalności gospodarczej

Prawo w działalności gospodarczej studia

Prawo w działalności gospodarczej studia - kierunek studiów

Współczesny rynek pracy wymaga od absolwentów interdyscyplinarnej wiedzy, dzięki której prężnie wejdą w świat biznesu. Studia na kierunku prawo w działalności gospodarczej wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom pracodawców na pracowników obeznanych z realiami współczesnego rynku. Jeżeli zatem jesteś osobą przedsiębiorczą i myślisz o pracy w szeroko pojętym biznesie to prawo w działalności gospodarczej może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawo w działalności gospodarczej? Studia kształcą w zakresie szeroko pojętych praw obowiązujących w ramach prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki temu nauczysz się wykorzystywać przepisy prawne dotyczące prawa cywilnego, prawa pracy, prawa administracyjnego, czy prawa finansowego. Obce nie będzie Ci także pozyskiwanie środków z funduszy Unii Europejskiej. Co więcej, będziesz w stanie zastosować przepisy dotyczące rachunkowości w przedsiębiorstwie oraz rozwiązywać problemy na tle biznesowym. Studia realizowane są na stopniu licencjackim, jednak będziesz mógł kontynuować swoją edukację na takich kierunkach jak: ekonomia czy zarządzanie w ramach studiów magisterskich. Jedno jest pewne, te studia nie pozwolą Ci się nudzić!

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku prawo w działalności gospodarczej? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w dziale finansowo-księgowym lub prawnym, a także w organizacjach pozarządowych zajmujących się prowadzeniem działalność gospodarczej. Pracę będziesz mógł także podjąć w administracji publicznej. Nic nie stoi także na przeszkodzie do założenia własnej działalności gospodarczej i właśnie ku takim osobom jest głównie skierowany program studiów. Jeżeli zatem chciałabyś mieć firmę, a dodatkowo masz głowę pełną pomysłów to prawo w działalności gospodarczej może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując prawo w działalności gospodarczej

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • prawa gospodarczego, pracy oraz administracyjnego w kontekście prowadzenia przedsiębiorstwa,
 • negocjacji biznesowych,
 • prowadzenia rachunkowości w przedsiębiorstwie,
 • otoczenia mikroekonomicznego oraz prowadzenia działalności gospodarczej,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku prawo w działalności gospodarczej

Absolwent kierunku prawo w działalności gospodarczej znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik działu księgowego,
 • pracownik administracji państwowej,
 • pracownik organizacji samorządowej,
 • pracownik biura rachunkowego,
 • pracownik firmy konsultingowej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku prawo w działalności gospodarczej, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: WOS, historia, matematyka, język obcy, język polski.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku PRAWO W DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Prawo w działalności gospodarczej

PRAWO W DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Komentarze (0)