Coaching w edukacji – studia podyplomowe

Coaching w edukacji – studia podyplomowe

Coaching w edukacji – studia podyplomowe - kierunek studiów

Wytworzenie poprawnych relacji między dziećmi a opiekunami czy pedagogami jest trudnym zadaniem wymagającym wysiłku i odpowiedniej wiedzy. Jednak poniesiony trud przynosi wymierne korzyści w postaci przyszłych młodych ludzi, którzy dzięki odpowiedniemu wsparciu i pomocy stali się tym kim chcieli być. Zatem jesteś z zawodu nauczycielem i chciałbyś podnieść poziom swoich kompetencji, by w codziennej pracy realizować wyzwania jakie niesie ze sobą rola pedagoga? A może jesteś absolwentem studiów wyższych na kierunkach pedagogicznych i swoją przyszłość zawodową pragniesz związać z edukacją innych? Jeśli tak to z pomocą przychodzą Ci studia podyplomowe na kierunku Coaching w edukacji, zatem koniecznie zapoznaj się z możliwościami jakie Ci proponują, bo prawdopodobnie to jest to czego szukasz!

Program studiów podyplomowych składa się z trzech głównych modułów nauczania tzn. podstawy teoretyczne procesu wychowywania, kompetencje nauczycielskie w procesie wychowywania i edukacji oraz podstawy coachingu w edukacji. W ramach tych bloków rozwiniesz swoje umiejętności w obszarze komunikacji na płaszczyźnie nauczyciel – dziecko oraz nauczyciel – rodzic. Oprócz tego zdobędziesz wiedzę i poznasz metody wspierania swoich podopiecznych w osobistym rozwoju, jak również dowiesz się w jaki sposób należy postępować z dziećmi, które wymagają większego zainteresowania i pomocy ze strony dorosłych. Na zajęciach praktycznych, studenci mają możliwość zapoznania się ze skutecznymi metodami motywacji oraz stosowania adekwatnych strategii radzenia sobie w różnych sytuacjach dnia codziennego.

Zatem jeśli pracujesz jako nauczyciel lub pragniesz pomóc dzieciom rozwijać swoje talenty i pokazywać im w jaki sposób mogą poszerzać swoje horyzonty, a przy tym jesteś kreatywny i otwarty na nowe doświadczenia, to studia podyplomowe na kierunku Coaching w edukacji są zdecydowanie stworzone dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Coaching w edukacji 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • poprawnego komunikowania się z dziećmi i ich opiekunami
  • znajomości metod i technik wykorzystywanych w pracy coacha
  • dopasowywania procesów kształcenia i rozwoju do indywidualnych potrzeb podopiecznych
  • dysponowania wiadomościami z zakresu rozwiązywania konfliktów interpersonalnych oraz problemów wychowawczych
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Coaching w edukacji 

Absolwent kierunku Coaching w edukacji znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • nauczyciel w szkołach
  • pracownik ośrodków młodzieżowych
  • pracownik świetlic dla dzieci i młodzieży

 

STUDIA PODYPLOMOWE

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku COACHING W EDUKACJI – STUDIA PODYPLOMOWE

Zobacz inne kierunki Pedagogiczne

Komentarze (0)