Dziennikarstwo – studia podyplomowe

Dziennikarstwo – studia podyplomowe

Dziennikarstwo - studia podyplomowe - kierunek studiów

Dziennikarstwo – studia podyplomowe

Jesteś absolwentem studiów wyższych? Od zawsze marzyłeś o pracy dziennikarza? Cechuje Cię nieograniczona kreatywność, spostrzegawczość i umiejętność interpretowania faktów? Jeśli zgodziłeś się z powyższymi pytania to właśnie znalazłeś idealne rozwiązanie, jakim są studia podyplomowe na kierunku Dziennikarstwo. Zatem koniecznie zapoznaj się z ich opisem i możliwościami jakie oferują!

Czas nauki obejmuje dwa semestry. Na zajęciach teoretycznych i praktycznych zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu historii i gatunków dziennikarstwa, jak również zapoznasz się z tematyką prawa autorskiego i ochrony własności intelektualnej. Dodatkowo uczęszczając na zajęcia zostaną Ci zaprezentowane metody wyszukiwania, opracowywania i analizowania informacji potrzebnych do pracy oraz nauczysz się prawidłowo redagować teksty. Czego jeszcze możesz oczekiwać? W ramach studiów podyplomowych poznasz najważniejsze zagadnienia z zakresu Public Relations oraz zasady etyki dziennikarskiej. Szeroki obszar kształcenia umożliwi Ci zdobycie niezbędnych umiejętności potrzebnych w codziennej pracy reportera, dzięki czemu wyzwania czekające na Ciebie w przyszłości nie będą sprawiać żadnych trudności!

Gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu studiów podyplomowych na kierunku Dziennikarstwo? Jako absolwent będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w szeroko rozumianych mass mediach tzn. w radiu, telewizji,redakcjach prasowych lub internetowych portalach. Oprócz tego możesz pracować w działach Public Relations lub agencjach reklamowych. Zatem jeśli interesujesz się naukami społeczno – humanistycznymi, chciałbyś pracować w zawodzie, który zapewni Ci różnorodność i zaspokoi Twoją ciekawość świata to koniecznie weź pod uwagę studia podyplomowe na kierunku Dziennikarstwo w procesie podejmowania decyzji o wyborze dalszej drogi kształcenia!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Dziennikarstwo


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • znajomości narzędzi i metod wykorzystywanych w pracy dziennikarskiej
  • dysponowania pogłębionymi wiadomościami z zakresu prawa autorskiego i ochrony własności intelektualnej
  • tworzenia tekstów zgodnych z gramatycznymi i językowymi zasadami
  • rozumienia problematyki komunikacji społecznej
  • znajomości podstawowych zagadnień dotyczących obszaru Public Relations

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Dziennikarstwo


Absolwent kierunku Dziennikarstwo znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik działu Public Relations
  • pracownik agencji reklamowych
  • pracownik mass mediów

STUDIA PODYPLOMOWE

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku DZIENNIKARSTWO – STUDIA PODYPLOMOWE

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Komentarze (0)