Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka

Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka

Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka studia - kierunek studiów

Charakteryzuje Cię skrupulatność w działaniu? Potrafisz organizować miejsce pracy tak by wszystkie czynności przebiegały płynnie i bez problematycznie? Szukasz kierunku studiów, który zapewni Ci spokojną pracę? Jeśli przytaknąłeś głową chociaż raz to znaczy, że znalazłeś dla siebie idealne rozwiązanie jakim są studia na kierunku Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka, dlatego zapoznaj się z możliwościami jakie Ci oferują!

Jesteś ciekaw jakie zagadnienia zostaną poruszone na zajęciach? Program studiów został podzielony na pięć głównych modułów, które poruszają tematykę historii i ustroju różnych państw, redagowania tekstów, zarządzania i administrowania placówkami, wykorzystywania systemów komputerowych oraz archiwistyki. W ramach tego ostatniego bloku nauczysz się prawidłowo gromadzić i przechowywać dokumentację, poznasz zasady udostępniania zbiorów osobom trzecim oraz zostaną zaprezentowane najnowsze techniki zarządzania zbiorami archiwalnymi. Czego jeszcze nauczysz się decydując się na ten kierunek? Zdobędziesz niezbędną wiedzę z obszaru literatury oraz edytowania tekstów. Dodatkowo rozwiniesz umiejętności zarządzania dokumentami przy pomocy różnych programów komputerowych.

Gdzie będziesz mógł się starać o pracę jako absolwent kierunku Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka? Dzięki posiadaniu wiedzy historycznej nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w archiwach państwowych. Będziesz mógł również starać się o pracę w przedsiębiorstwach lub instytucjach, w których gromadzone są duże ilości dokumentacji. Posiadając wiedzę o procesach wydawniczych i umiejętności redagowania tekstów możesz zatrudnić się w redakcjach lub wydawnictwie!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • magazynowania, sporządzania oraz przechowywania zbiorów archiwalnych
  • znajomości systemów komputerowych wykorzystywanych w procesie zarządzania danymi
  • dysponowania wiadomościami z obszaru finansów, prawa administracyjnego oraz komunikacji interpersonalnej
  • rozumienia problematyki zarządzania zasobami ludzkimi

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka


Absolwent kierunku Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik archiwów historycznych
  • pracownik biurowy, kancelaryjny
  • pracownik ośrodków kulturalnych
  • pracownik wydawnictwa
  • pracownik instytucji administracyjnych

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek zarządzanie dokumentacją i archiwistyka, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, geografia, filozofia, historia sztuki, historia, wiedza o społeczeństwie, informatyka

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ I ARCHIWISTYKA

Zobacz inne kierunki Historyczne

Komentarze (0)