Logopedia ogólna – studia podyplomowe

Logopedia ogólna – studia podyplomowe

Logopedia ogólna – studia podyplomowe

Ukończyłeś studia licencjackie lub magisterskie z zakresu filologii, pedagogiki lub psychologii? Chciałbyś pomagać ludziom z różnego rodzaju wadami wymowy? W takim razie zdecydowanie powinieneś przeczytać o podyplomowych studiach na kierunku Logopedia ogólna, dzięki którym będziesz mógł podjąć pracę w tym obszarze!

Nauka w ramach tych studiów obejmuje 4 semestry. Przygotowany program kształcenia obejmuje zagadnienia dotyczące procesu kształtowania się mowy człowieka, jak również zdobędziesz niezbędną wiedzę, która pomoże Ci w podejmowaniu działań o charakterze psychologicznym i pomocowym. Nie będzie Ci obca również wiedza z zakresu medycznych podstaw logopedii. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Uczęszczając na zajęcia rozwiniesz kompetencje, dzięki którym bez trudu będziesz potrafił postawić trafną diagnozę i przygotować plan terapii. Oprócz tego nauczysz się identyfikować potrzeby dzieci z zaburzeniami mowy czy specyficznymi potrzebami oraz dostosowywać do nich poznane metody pracy.

Zastanawiasz się gdzie będziesz mógł podjąć pracę po ukończeniu studiów podyplomowych na kierunku Logopedia ogólna? Posiadając wykształcenie w tym obszarze nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś znalazł zatrudnienie w przedszkolach czy szkołach. Inna alternatywą jest możliwości pracy w placówkach wczesnej interwencji oraz specjalistycznych poradniach. Dysponując wiadomościami z zakresu logopedii, możesz także znaleźć zatrudnienie w ośrodkach o charakterze edukacyjno-wychowawczym. Zatem jeśli szukasz ciekawej propozycji kształcenia, która poszerzy Twoje perspektywy zawodowe, to studia podyplomowe na kierunku Logopedia ogólna zdecydowanie wpisują się w ten opis!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Logopedię ogólną – studia podyplomowe


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • znajomości medycznych podstaw logopedii
  • diagnozowania zaburzeń mowy i innych specyficznych trudności
  • udzielania pomocy o charakterze psychologiczno-pedagogicznym
  • pracy z dziećmi z specjalnymi potrzebami kształcenia

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Logopedia ogólna – studia podyplomowe


Absolwent kierunku Logopedia ogólna – studia podyplomowe znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • logopeda w ośrodkach oświatowych
  • logopeda w ośrodkach wczesnej interwencji
  • logopeda w placówkach edukacyjno-wychowawczych
  • logopeda w specjalistycznych poradniach

STUDIA PODYPLOMOWE

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku LOGOPEDIA OGÓLNA – STUDIA PODYPLOMOWE

Zobacz inne kierunki Pedagogiczne

Komentarze (0)