Analityka biznesowa

Analityka biznesowa to nic innego jak połączenie narzędzi, oprogramowania oraz wiedzy specjalistycznej, które są dostarczane firmom w ramach pakietu usług. Dzięki temu są w stanie lepiej analizować swoją pozycję na rynku. Jeżeli zatem interesujesz się ekonomią, lubisz matematykę i posiadać zdolność logicznego myślenia to Analityka biznesowa jest kierunkiem, który na pewno pomoże Ci znaleźć ciekawą pracę.

Studia na kierunku Analityka biznesowa to możliwość wyboru kilka specjalizacji skupiających się dookoła analizy danych i procesów gospodarczych i analizy danych finansowych. Oprócz tego do dyspozycji będziesz mieć także wiele przedmiotów fakultatywnych, dzięki czemu zdobędziesz kompetencje w dziedzinie, która Cię interesuje. Możesz pokierować swoją karierą w kierunku komunikacji międzykulturowej, rynku instrumentów pochodnych czy inżynierii wiedzy. Dzięki studiom na kierunku Analityka biznesowa będziesz w stanie analizować dane biznesowe i wykorzystywać narzędzia techniki, a także łączyć wiedzę biznesową i ekonomiczną.

Analityka biznesowa to studia licencjackie, po którym możesz kontynuować je także na studiach magisterskich. Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w działach analiz biznesowych, informatycznych czy tych odpowiedzialnych za zarządzanie informacją, a także w instytucjach finansowych lub gospodarczych Unii Europejskiej. Jeżeli zatem myślisz o karierze biznesowej to Analityka biznesowa może otworzyć Ci furtkę do kariery.


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Analitykę biznesową


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • analizy danych i procesów gospodarczych,
  • analizy danych finansowych,
  • analizy ryzyka działań biznesowych,
  • analizy ekonomicznej i finansowej,
  • języka angielskiego na poziomie B2 zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Analityka biznesowa


Absolwent kierunku Analityka biznesowa znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik w działach analiz biznesowych lub informatycznych
  • pracownik w instytucjach finansowych,
  • pracownik w instytucjach gospodarczych Unii Europejskiej.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku Analityka biznesowa, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: Język obcy nowożytny, matematyka, geografia, historia, WOS, informatyka, fizyka i astronomia, biologia, chemia.

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ANALITYKA BIZNESOWA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Analityka biznesowa

ANALITYKA BIZNESOWA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Komentarze (0)