Studia pedagogiczne

Studia pedagogiczne

Studia pedagogiczne

Największy wybór studiów

pedagogicznych w Polsce

Odkryj ponad 20 kierunków pedagogicznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia pedagogiczne

Pedagog to nie tylko zawód – to przede wszystkim powołanie. Tylko osoby, które je czują, powinny decydować się na studia pedagogiczne. Praca wychowawcy daje satysfakcję, ale wiąże się też z ogromną odpowiedzialnością. Warto o tym pamiętać.
Pedagogika to nauka społeczna, która charakteryzuje się dużą interdyscyplinarnością: obejmuje swoim zakresem wszystkie formy kształcenia dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz opieki nad osobami starszym czy borykającymi się z życiowymi trudnościami. Studia te przygotowują specjalistów do pracy w placówkach oświatowo-wychowawczych, takich jak: przedszkola, szkoły, poradnie psychologiczne, gabinety terapii pedagogicznej, świetlice. 
Podczas rekrutacji na studia pedagogiczne pod uwagę brane są wyniki z matury z języka polskiego, z języka obcego, oraz historii, biologii, wiedzy o społeczeństwie. 
Absolwent kierunku pedagogika w specjalizacji edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna  przygotowany jest do pracy nauczycielskiej i wychowawczo-opiekuńczej w przedszkolach i w szkołach podstawowych, w klasach I-III. Osoba, która ukończyła studia na takiej specjalności, przygotowana jest do prowadzenia zajęć plastycznych, muzycznych, teatralno-literackich i ruchowych, językowych, matematycznych, przyrodniczych i społecznych. Posiada a także kompetencje w zakresie wczesnego nauczania języka obcego. Specjalność przygotowuje również do pracy opiekuńczo-wychowawczej w świetlicach szkolnych, domach kultury, internatach.
Specjalność pedagogika resocjalizacyjna przygotowuje do pracy na stanowisku wychowawcy w placówkach wychowawczych, ośrodkach socjoterapii, zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich, w placówkach wymiaru sprawiedliwości, takich jak policyjne izby dziecka.
Pedagogika specjalna to studia  skierowane do osób zainteresowanych pracą z osobami niepełnosprawnymi i nieprzystosowanymi społecznie. Absolwenci realizowanej na tym kierunku specjalności nauczycielskiej są przygotowani do pracy w integracyjnych placówkach oświatowo-wychowawczych, poradniach specjalistycznych, służbach socjalnych, placówkach służby zdrowia, zakładach resocjalizacyjnych. 
 
 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI PEDAGOGICZNE?

 

 

KIERUNKI PEDAGOGICZNE

Miasto

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA PEDAGOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA PEDAGOGICZNE - PODYPLOMOWE

Miasto

ODKRYJ STUDIA PEDAGOGICZNE

Miasto

Animacja kultury studia - kierunek studiów

Masz głowę pełną pomysłów i pragniesz je przekazać innym? Chcesz kultywować…

Animacja kultury studia - kierunek studiów

Masz głowę pełną pomysłów i pragniesz je przekazać innym? Chcesz kultywować naszą kulturę, promować różne ciekawe inicjatywy lub sam je organizować a do tego rozpiera Cię energia i chęć do działania? Uwielbiasz pracę z ludźmi i wiążesz z tym swoją karierę zawodową? Jeśli tak to animacja kultury jest kierunkiem dla Ciebie! Wokół jakich nauk skupiać się będą Twoje studia? Przede wszystkim będą to nauki o wychowaniu i kulturze współczesnej. Co więcej skupisz się na rozwoju umiejętności miękkich, takich jak: kreatywność, umiejętność motywowania, inspirowania czy pobudzania do działań. Koniec końców to właśnie Ty staniesz się inspiracja innych ludzi, osobą, dzięki której mogą zmienić swoje podejście do życia. Niewątpliwie to może być jeden z najbardziej satysfakcjonujących zawodów! Firm, które potrzebują takich osób jak Ty jest naprawdę dużo.

Czytaj więcej: Animacja kultury studia - kierunek studiów

Hortiterapia studia - kierunek studiów

Czy znajdę pracę po ukończeniu tego kierunku? Na pewno to pytanie pojawiło Ci się w trakcie…

Hortiterapia studia - kierunek studiów

Czy znajdę pracę po ukończeniu tego kierunku? Na pewno to pytanie pojawiło Ci się w trakcie czytania tego opisu i w związku z tym chciałbyś uzyskać konkretną odpowiedzieć. Jako absolwent kierunku Hortiterapia, będziesz mógł prowadzić zajęcia w takich miejscach jak, ogrody zielarskie, gospodarstwa agroturystyczne czy ośrodki pomocy społecznej. Oprócz tego Twoja innowacyjna wiedza może okazać się również pomocna w specjalistycznych placówkach terapeutycznych, rehabilitacyjnych oraz instytucjach opiekuńczo-wychowawczych. Jak na nietypowy charakter kształcenia, to studia na kierunku Hortiterapia mają do zaoferowania swoim studentom szeroki wachlarz możliwości zawodowych, zatem koniecznie weź pod uwagę tę propozycję przy wyborze studiów magisterskich!

Czytaj więcej: Hortiterapia studia - kierunek studiów

Humanistyka w szkole. Polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie studia - kierunek studiów

Preferujesz nauk humanistyczne? Potrafisz nawiązać kontakt z dziećmi? Interesujesz się…

Humanistyka w szkole. Polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie studia - kierunek studiów

Preferujesz nauk humanistyczne? Potrafisz nawiązać kontakt z dziećmi? Interesujesz się zagadnieniami historycznymi? W takim razie zapoznaj się z możliwościami jakie daje swoim absolwentom  kierunek Humanistyka w szkole. Polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie. Czemu jest to świetna propozycja? Przede wszystkim dlatego, że zdobywasz interdyscyplinarną wiedzę, a dodatkowo możesz uzyskać kwalifikacje nauczycielskie.

Czytaj więcej: Humanistyka w szkole. Polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie studia - kierunek studiów

Latynistyczno-polonistyczne studia nauczycielskie studia - kierunek studiów

Latynistyczno-polonistyczne studia nauczycielskie to doskonała okazja zdobycia wszechstronnej…

Latynistyczno-polonistyczne studia nauczycielskie studia - kierunek studiów

Latynistyczno-polonistyczne studia nauczycielskie to doskonała okazja zdobycia wszechstronnej wiedzy z zakresu starożytnej literatury i kultury, jak również uzyskania niezbędnych kompetencji pozwalających na podjęcie pracy nauczyciela języka polskiego. Jeśli jesteś zainteresowany taką ścieżką dalszego rozwoju, zapoznaj się z możliwościami jakie oferują swoim absolwentom Latynistyczno-polonistyczne studia nauczycielskie!

Czytaj więcej: Latynistyczno-polonistyczne studia nauczycielskie studia - kierunek studiów

Nauki o rodzinie studia - kierunek studiów

Czym jest rodzina? Chyba każdy z nas zna odpowiedź na to pytanie. Rodzina jest najważniejszą…

Nauki o rodzinie studia - kierunek studiów

Czym jest rodzina? Chyba każdy z nas zna odpowiedź na to pytanie. Rodzina jest najważniejszą i podstawową komórką społeczną, na której opiera się całe społeczeństwo - oto jak socjologowie ją definiują w najprostszy sposób. Jeśli jesteś osobą, której z łatwością przychodzi pomoc innymi, wyrozumiałą, komunikatywną, emaptyczną, a w dodatku ze zdolnościami pedagogicznymi i lubisz dzieci - powinieneś zastanowić się nad studiami na kierunku nauki o rodzinieNie powinno ujść Twojej uwadze współczesne pojmowanie rodziny przez rozmaite środowiska światopoglądowe, religijne, polityczne. Wybierając zatem uczelnię, na której chciałbyś podjąć naukę, powinieneś pamiętać o tym, że przekazywana wiedza może się różnić w zależności od tego, czy uniwersytet jest świecki, czy kościelny.

Czytaj więcej: Nauki o rodzinie studia - kierunek studiów

Oligofrenopedagogika z arteterapią studia - kierunek studiów

Polskie uczelnie wyższe co roku oferują nowe, bądź odświeżone kierunki studiów,…

Oligofrenopedagogika z arteterapią studia - kierunek studiów

Polskie uczelnie wyższe co roku oferują nowe, bądź odświeżone kierunki studiów, po to, aby przyciągnąć rzesze studentów w celu przekazania im praktycznej wiedzy w interesujący sposób oraz aby ułatwić im start kariery. Wiele nazw tych kierunków brzmi bardzo zagadkowo, a jedną z nich może być na przykład oligofrenopedagogika z arteterapią. Co to oznacza? Oznacza to, że osoba, która ukończy ten kierunek studiów będzie zajmowała się pedagogiką osób niepełnosprawnych intelektualnie poprzez działania terapeutyczne z wykorzystaniem sztuki, to jest technik muzycznych, plastycznych czy ruchowych takich jak choreografia. 

Czytaj więcej: Oligofrenopedagogika z arteterapią studia - kierunek studiów

Pedagogika studia - kierunek studiów

Chciałbyś mieć wpływ na młodsze pokolenia oraz brać udział w procesie kształtowania…

Pedagogika studia - kierunek studiów

Chciałbyś mieć wpływ na młodsze pokolenia oraz brać udział w procesie kształtowania ich świadomości, wpajania wartości oraz rozwijania ich w duchu humanizmu? Czujesz, że Twoim powołaniem jest praca na rzecz innych, a dodatkowo masz wysokie umiejętności interpersonalne? Jeżeli tak to pedagogika jest kierunkiem, który na pewno warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku pedagogika? Studia kształcą w zakresie wiedzy ogólno-pedagogicznym, historyczno-filozoficznym, socjologicznym i psychologicznym niezbędną do zrozumienia społeczno-kulturowego kontekstu kształcenia oraz pracy.

Czytaj więcej: Pedagogika studia - kierunek studiów

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna studia - kierunek studiów

Chciałbyś prowadzić zajęcia w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz zajęcia dydaktyczne…

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna studia - kierunek studiów

Chciałbyś prowadzić zajęcia w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz zajęcia dydaktyczne na poziomie szkoły podstawowej? Czujesz, że Twoim powołaniem jest praca na rzecz innych i cieszy Cię każdy kontakt z ludźmi? Chcesz rozwinąć swoje kompetencje interpersonalne oraz chciałbyś tworzyć własny warsztat metodyczny? Jeżeli tak to pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna?

Czytaj więcej: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna studia - kierunek studiów

Pedagogika specjalna studia - kierunek studiów

Dział pedagogiki, jakim jest pedagogika specjalna to niezwykle istotny aspekt pomocy…

Pedagogika specjalna studia - kierunek studiów

Dział pedagogiki, jakim jest pedagogika specjalna to niezwykle istotny aspekt pomocy innym skupiający się na ludziach, którzy potrzebują wsparcie oraz pomocy przy zmaganiu się z wieloma trudnościami. Mogą one dotyczyć problemów fizycznych lub tych dotyczących funkcjonowania w społeczeństwie. Do tej pracy potrzeba ludzi z pasją i wrażliwością na problemy innych. Jeżeli zatem masz wysokie kompetencje interpersonalne to pedagogika specjalna może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku pedagogika specjalna?

Czytaj więcej: Pedagogika specjalna studia - kierunek studiów

Pedagogika społeczno-wychowawcza studia - kierunek studiów

Dział pedagogiki społeczno-wychowawczej zajmuje się osobami oraz środowiskami,…

Pedagogika społeczno-wychowawcza studia - kierunek studiów

Dział pedagogiki społeczno-wychowawczej zajmuje się osobami oraz środowiskami, które charakteryzują się różnymi przejawami nieprzystosowania społecznego. Jako student kierunku Pedagogika społeczno-wychowacza będziesz przygotowany do pracy opiekuńczo-wychowawczej z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi, którzy mieszczą się w normie funkcjonowania biopsychospołecznego, jak również z osobami z różnego rodzaju trudnościami i deficytami rozwojowymi na tle fizycznym oraz psychicznym. Studia są przeznaczone dla osób wyróżniających się wrażliwością oraz chęcią pomocy innym. Jeżeli posiadać takie cechy to pedagogika społeczno-wychowacza może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czytaj więcej: Pedagogika społeczno-wychowawcza studia - kierunek studiów

Komentarze (0)