Studia morskie

Największy wybór studiów

morskich w Polsce

Odkryj kierunki morskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia morskie

Fascynują cię morza i oceany i to właśnie z nimi chciałbyś związać przyszłość zawodową? Sprawdź, jakie kierunki morskie oferują uczelnie wyższe i jaką pracę będziesz mógł znaleźć, kończąc jeden z tych kierunków.

Oceanografia  to interdyscyplinarna nauka łącząca elementy biologii, fizyki, meteorologii i geofizyki. Studiując ten kierunek, poznasz metody, za pomocą których bada się i analizuje procesy zachodzące w wodach oceanów. W programie studiów zawarte  są takie przedmioty, jak geologia morska, hydrofizyka czy hydrobiologia. Będąc absolwentem tego kierunku, pracy szukać możesz w rybołówstwie, instytucjach i laboratoriach badawczych, organizacjach zajmujących się ochroną środowiska, urzędach związanych z gospodarką morską. Zatrudnienie możesz znaleźć również w przedsiębiorstwach, których działalność związana jest z poszukiwaniem i eksploatacją morskich zasobów naturalnych. Podczas rekrutacji na ten kierunek pod uwagę brane są wyniki z matury z języka obcego, matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki.
Oceanotechnika to kierunek studiów, na którym poznasz tajniki konstrukcji statków i obiektów pływających, ale również zdobędziesz wiedzę dotyczącą eksploracji zasobów mórz i oceanów.  Jako absolwent oceanotechniki pracy szukać możesz w przemyśle okrętowym, w stoczniach produkcyjnych i remontowych, w placówkach badawczo-rozwojowych przemysłu okrętowego, w przedsiębiorstwach armatorskich, w  administracji morskiej, w przedsiębiorstwach zajmujących się eksploatacją mórz i oceanów.
Kolejnym morskim kierunkiem jest nawigacja. Studiując go, dowiesz się, jak określać bieżące położenie środków transportu i jak wyznaczać optymalną drogę do celu. Podczas studiów nauczysz się wykorzystywać zarówno tradycyjne metody, jak i nowoczesne technologie. Studia przygotują cię do pracy w firmach związanych z żeglugą śródlądową i morską, w charakterze oficera pokładowego. Zatrudnienia szukać możesz także w przedsiębiorstwach armatorskich, spedycyjnych, komunikacyjnych i transportowych, a także organach administracji odpowiedzialnych za kontrolę i organizację żeglugi, w morskich służbach ratunkowych. Podczas rekrutacji na studia nawigacyjne pod uwagę brane są wyniki z matury z języka obcego nowożytnego, fizyki, matematyki, informatyki. 

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI MORSKIE?

Studia morskie Szczecin
 
Studia morskie Gdańsk
Studia morskie Gdynia
 
 

 

KIERUNKI MORSKIE

Miasto

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA MORSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

ODKRYJ STUDIA MORSKIE

Miasto

Nawigacja studia - kierunek studiów

Czy wyobrażasz sobie dzisiejszy świat bez istnienia internetowych map Google? Bez GPS-a,…

Nawigacja studia - kierunek studiów

Czy wyobrażasz sobie dzisiejszy świat bez istnienia internetowych map Google? Bez GPS-a, który Cię nawiguje, gdy jesteś w podróży? Czy wyobrażasz sobie całkowity brak map, brak umiejętności odnalezienia się w konkretnym punkcie na świecie, swoim państwie czy dużym mieście? We współczesnej rzeczywistości wystarczy parę komend wpisanych w telefon komórkowy, abyśmy wiedzieli dokąd dokładnie się udać. To są nasze pierwsze skojarzenia ze słowem “nawigacja”, jednak jak się okazuje jest to znacznie więcej, niż mogło się z początku wydawać i jest głównie związana z morskimi kierunkami studiów.

Czytaj więcej: Nawigacja studia - kierunek studiów

Oceanografia studia - kierunek studiów

Ocean dla starożytnych Greków i Rzymian był mityczną rzeką oblewającą nasz świat.…

Oceanografia studia - kierunek studiów

Ocean dla starożytnych Greków i Rzymian był mityczną rzeką oblewającą nasz świat. Dzięki naukowcom, podróżnikom i badaczom oraz rozlicznym ekspedycjom, dziś wiemy, że oceany nie są jedną wielką rzeką, a wielką częścią hydrosfery ziemskiej, która jest wypełniona słoną wodą, a ta z kolei pokrywa ¾ powierzchni Ziemi (70,8%). W zależności od klasyfikacji - wyróżnia się jeden, trzy, cztery lub pięć oceanów: Wszechocean (jako jeden) i Ocean Spokojny, Atlantycki, Indyjski, Akrtyczny oraz Południowy. Jest to zatem ogromny zbiór wód okalających wszystkie lądy, a jego charakterystyczną cechą jest wielka różnorodność. Była ona badana przez setki lat, ale zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wciąż istnieje i wzrasta. Jeśli Twoje zainteresowania są ukierunkowane na to ramię nauki i przemysłu, powinieneś rozważyć studia na kierunku oceanografia.

Czytaj więcej: Oceanografia studia - kierunek studiów

Oceanotechnika studia - kierunek studiów

Ocean dla starożytnych Greków i Rzymian był mityczną rzeką oblewającą nasz świat.…

Oceanotechnika studia - kierunek studiów

Ocean dla starożytnych Greków i Rzymian był mityczną rzeką oblewającą nasz świat. Dzięki naukowcom, podróżnikom i badaczom oraz rozlicznym ekspedycjom, dziś wiemy, że oceany nie są jedną wielką rzeką, a wielką częścią hydrosfery ziemskiej, która jest wypełniona słoną wodą, a ta z kolei pokrywa ¾ powierzchni Ziemi (70,8%). W zależności od klasyfikacji - wyróżnia się jeden, trzy, cztery lub pięć oceanów: Wszechocean (jako jeden) i Ocean Spokojny, Atlantycki, Indyjski, Akrtyczny oraz Południowy. Jest to zatem ogromny zbiór wód okalających wszystkie lądy, a jego charakterystyczną cechą jest wielka różnorodność. Była ona badana przez setki lat, ale zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wciąż istnieje i wzrasta. Jeśli Twoje zainteresowania są ukierunkowane na to ramię nauki i przemysłu, powinieneś rozważyć studia na kierunku oceanotechnika.

Czytaj więcej: Oceanotechnika studia - kierunek studiów

Komentarze (1)

Privateer odpowiedz

Morza i oceny.... powinno być napisane ;)