Studia wojskowe

Największy wybór studiów

wojskowych w Polsce

Odkryj ponad 10 kierunków wojskowych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia wojskowe

Studia wojskowe to idealny wybór dla osób, które swoją przyszłość chciałby związać z polskim wojskiem. Kończąc kierunek wojskowy, oprócz tytułu magistra, uzyskasz oficerski stopień podporucznika oraz gwarancję zatrudnienia w armii.

W czasie trwania studiów wojskowych uczelnia zapewnia bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie. Studenci otrzymują również uposażenie – jego wysokość uzależniona jest od roku studiów: na pierwszym roku wynosi ono około 1000 zł, ale na ostatnim już około 2000 zł. Wybierając kierunki wojskowe, musisz pamiętać o tym, że studenci są skoszarowani, obowiązuje ich wojskowa dyscyplina, a każdy wyjazd (np. na święta do rodzinnego miasta) wiąże się z koniecznością uzyskania przepustki od przełożonych. Oprócz studiowania odbywać będziesz regularną służbę wojskową.

Jakie kierunki oferują uczelnie wojskowe? W Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie studiować możesz lotnictwo i kosmonautykę. W ofercie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie znajdziesz  m.in. informatykę, elektronikę i telekomunikację, geodezję i kartografię, logistykę. Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu oferuje kierunek zarządzanie. Na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni studiować możesz nawigację, informatykę, mechanikę i budowę maszyn. Uniwersytet Medycznym w Łodzi przygotował wojskowy kierunek lekarski.

Wyniki z matury (pod uwagę brane są rezultaty z egzaminu z języka obcego, matematyki, fizyki, informatyki) nie są jednym kryterium, od którego uzależnione jest przyjęcie na studia wojskowe. Kandydat musi przejść rozmowę kwalifikacyjną, badania lekarskie (schorzenia kręgosłupa czy serca, niestety, zamykają drogę do studiów wojskowych) i psychologiczne oraz testy sprawnościowe (bieganie, pływanie, podciąganie się na drążku), które sprawdzą jego siłę, sprawność i wytrzymałość. Wymagane jest również zaświadczenie o niekaralności. Kierunki wojskowe należą do jednych z najbardziej obleganych, dlatego konkurencja jest naprawdę duża.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI WOJSKOWE?

 

 

 

KIERUNKI WOJSKOWE

Miasto
A
automatyka i robotyka
B
bezpieczeństwo narodowe
bezpieczeństwo wewnętrzne
budownictwo
D
dowodzenie
E
elektronika i telekomunikacja
G
geodezja i kartografia
I
informatyka
K
kierunek lekarski
L
logistyka
lotnictwo
lotnictwo i kosmonautyka
M
mechanika i budowa maszyn
N
nawigacja
O
obronność
obronność państwa
S
studia wojskowe
W
wojsko w systemie służb publicznych
wojskoznawstwo
Z
zarządzanie i dowodzenie
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA WOJSKOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×STUDIA WOJSKOWE - PODYPLOMOWE

Miasto
B
E
G
K
L
logistyka wojskowa - studia podyplomowe
M
P
S
silniki lotnicze - studia podyplomowe
Z
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA WOJSKOWE

Miasto

Bezpieczeństwo państwa studia - kierunek studiów

Bezpieczeństwo państwa to studia kształcące z zakresu wiedzy o militarnych i pozamilitarnych…

Bezpieczeństwo państwa studia - kierunek studiów

Bezpieczeństwo państwa to studia kształcące z zakresu wiedzy o militarnych i pozamilitarnych zagrożeniach występujących w dzisiejszym świecie. Nauczysz się zarządzać kryzysami oraz organizować akcje ratunkowe w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludności. Staniesz się ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i międzynarodowego. Zdobędziesz również wiedzę na temat analizowania i przewidywania zagrożeń na arenie lokalnej jak i międzynarodowej. Zdobyta wiedza przełoży się na umiejętności praktyczne, podczas realizowanych ćwiczeń i warsztatów.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo państwa studia - kierunek studiów

Budownictwo studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się jak zbudowane są otaczające Cię budynki? Jaki są ich konstrukcje…

Budownictwo studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się jak zbudowane są otaczające Cię budynki? Jaki są ich konstrukcje oraz z jakich materiałów zostały zbudowane? Myślałeś o kierowaniu budową lub firmą budowlaną? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i marzy Ci się tytuł inżyniera? Jeśli tak to jest to kierunek dla Ciebie! Kierunek budownictwo to obecnie jeden z najbardziej popularnych kierunków politechnicznych, wybieranych przez maturzystów. Nie bez powodu! Według statystyk absolwenci tego kierunku nie mają problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie. Co więcej, oferowane jest wiele praktyk, które pozwalają na zdobycie doświadczenia zawodowego i zapewnienia dobrego startu na rynku pracy.

Czytaj więcej: Budownictwo studia - kierunek studiów

Chemia studia - kierunek studiów

Chcesz poznać naturę i właściwości substancji, które nas otaczają? Fascynuje…

Chemia studia - kierunek studiów

Chcesz poznać naturę i właściwości substancji, które nas otaczają? Fascynuje Cię świat cząsteczek i atomów, a Twoim zamiłowaniem są nauki przyrodnicze? Jeśli tak to chemia będzie świetnym kierunkiem, podczas którego rozwiniesz swoje zainteresowanie i przełożysz je następnie na karierę zawodową! Kierunek studiów chemia to nauka o nieograniczonych możliwościach, która otwiera oczy na otaczający nas świat. Tę dziedzinę świetnie charakteryzują słowa Alberta Einsteina: "Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka."

Czytaj więcej: Chemia studia - kierunek studiów

Dowodzenie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku dowodzenie to bezsprzecznie jeden z najlepszych wyborów w ramach…

Dowodzenie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku dowodzenie to bezsprzecznie jeden z najlepszych wyborów w ramach potencjalnej kariery edukacyjnej i zawodowej. Chciałbyś poznać mechanizmy działań organów systemu obronności i bezpieczeństwa państwowego w przypadku kryzysu lub wojny? Marzysz o utrzymaniu podstawowych wartości dla świata, czyli pokoju i zgody? Jeśli fascynuje Cię funkcjonowanie poszczególnych jednostek sił zbrojnych, a wiedzę dotyczącą misji polskich kontyngentów wojskowych masz w małym palcu, to zdecydowanie kierunek dla Ciebie. 

Czytaj więcej: Dowodzenie studia - kierunek studiów

Ekonomika obronności studia - kierunek studiów

Interesuje Cię tematyka obronności państw i Twoją aspiracją są studia na Akademii…

Ekonomika obronności studia - kierunek studiów

Interesuje Cię tematyka obronności państw i Twoją aspiracją są studia na Akademii Obrony Narodowej? Chciałbyś się dowiedzieć jak zarządzać sztabem w sytuacji kryzysowej lub zgłębić się w system finansowania systemu obronnego? Jeżeli Twoja odpowiedź jest twierdząca to na pewno odnajdziesz się na kierunku Ekonomika obronnościCzego nauczysz się w ramach tych studiów? Kierunek ten kształci w obszarze studiów społecznych i ekonomicznych. Nauczysz się jak w pełni wykorzystać potencjał militarny państwa w celu ochronny społeczeństwa. Zostaniesz również kompleksowo przeszkolony w zakresie działań w sytuacjach kryzysowych.

Czytaj więcej: Ekonomika obronności studia - kierunek studiów

Elektronika i telekomunikacja studia - kierunek studiów

Współczesna komunikacja byłaby wręcz niemożliwa bez telefonu. Obecnie jest to urządzenie,…

Elektronika i telekomunikacja studia - kierunek studiów

Współczesna komunikacja byłaby wręcz niemożliwa bez telefonu. Obecnie jest to urządzenie, które stanowi podstawowe wyposażenie nie tylko firm, ale każdego z nas. Dlatego tak ważne jest aby sprawami telekomunikacji zajmowali się specjaliści. Jeżeli zatem fascynuje Cię świat komunikacji telefonicznej to na pewno odnajdziesz się na tym kierunku! Czym będziesz zajmować się w ramach studiów Elektronika i telekomunikacja? Studia kształcą w zakresie studiów technicznych. Skupisz się zatem na szeroko pojętej elektronice oraz na przetwarzaniu sygnałów w postaci prądów i napięć elektrycznych.

Czytaj więcej: Elektronika i telekomunikacja studia - kierunek studiów

Geodezja i kartografia studia - kierunek studiów

Mapy w życiu człowieka istniały od czasów najdawniejszych. Ludzie zawsze byli ciekawi…

Geodezja i kartografia studia - kierunek studiów

Mapy w życiu człowieka istniały od czasów najdawniejszych. Ludzie zawsze byli ciekawi świata i starali się przenieść go na papier, również w postaci kartograficznej. Jeśli więc zastanawiasz się nad podjęciem studiów na kierunku geodezja i kartografia, musisz odznaczać się dobrą orientacją w terenie, wyobraźnią przestrzenną, umiejętnością czytania map oraz umiejętnościami technicznymi, a z przedmiotów szkolnych nacisk położyć na naukę matematyki, fizyki oraz chemii. Geodezja i kartografia nie należy do kategorii łatwych kierunków, nie jest przeznaczony dla każdego, natomiast możesz być pewien, że jako absolwent pracy nie będziesz szukał długo.

Czytaj więcej: Geodezja i kartografia studia - kierunek studiów

Informatyka studia - kierunek studiów

Studia informatyczne to obecnie jedne z najchętniej wybieranych kierunków studiów…

Informatyka studia - kierunek studiów

Studia informatyczne to obecnie jedne z najchętniej wybieranych kierunków studiów wśród licealistów. Nie bez powodu, gdyż informatyk to obecnie „zawód przyszłości”, a dzięki prężnie rozwijającemu się rynkowi w tej dziedzinie specjaliści w tej profesji są jak najbardziej poszukiwani. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe, a dodatkowo świetnie odnajdujesz się w środowisku informatycznych to na pewno odnajdziesz się na kierunku InformatykaPodczas studiów informatycznych zmierzysz się z wyzwaniami współczesnej informatyki. Nauczysz się między innymi projektowania i analizy systemów informatycznych, tworzenia baz danych oraz eksploatacji sieci komputerowych.

Czytaj więcej: Informatyka studia - kierunek studiów

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo studia - kierunek studiów

Przy obecnej dominacji Internetu bezpieczeństwo informacji elektronicznych nabiera na znaczeniu.…

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo studia - kierunek studiów

Przy obecnej dominacji Internetu bezpieczeństwo informacji elektronicznych nabiera na znaczeniu. Często nawet nie jesteśmy świadomi, jak wiele danych udostępniliśmy oraz ile osób ma do nich łatwy dostęp i może je wykorzystać. Problem ten dotyczy każdego aspektu użytkowania Internetu – od forum internetowych, poprzez głosowania elektroniczne aż po bankowość internetową. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie kryptologii. Dzięki studiom na kierunku Kryptologia i cyberbezpieczeństwo możesz dołączyć d tego grona! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Kryptologia i cyberbezpieczeństwo? Jako student tego kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu informatyki, a także ogólną wiedzę z zakresu inżynierii bezpieczeństwa.

Czytaj więcej: Kryptologia i cyberbezpieczeństwo studia - kierunek studiów

Logistyka studia - kierunek studiów

Polska jest niezwykle atrakcyjnym obszarem pod względem logistycznym, a dzięki przynależności…

Logistyka studia - kierunek studiów

Polska jest niezwykle atrakcyjnym obszarem pod względem logistycznym, a dzięki przynależności do Unii Europejskiej stała się ona bardzo dobrym terenem dla inwestorów z tej gałęzi gospodarki. Właśnie dlatego zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie, gdyż ilość firm potrzebujących wykształconych logistyków nieustannie wzrasta. Jeżeli zatem masz zmysł stratega i chcesz wykorzystać go w przyszłej karierze zawodowej to Logistyka może być dla Ciebie świetnym kierunkiem! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logistyka? Logistyka jest jedną z tych dziedzin gospodarki, która jest najbardziej powiązana z każdym sektorem rynku.

Czytaj więcej: Logistyka studia - kierunek studiów

Lotnictwo studia - kierunek studiów

Od roku 1783, kiedy to w przestrzeń powietrzną poszybował pierwszy balon na gorące powietrze…

Lotnictwo studia - kierunek studiów

Od roku 1783, kiedy to w przestrzeń powietrzną poszybował pierwszy balon na gorące powietrze braci Mongolfier następuje ogromny postęp w tej dziedzinie. Chociaż jeszcze pod koniec XIX wieku nie wierzono, że konstruowanie samolotów cięższych od powietrza, to już w 1903 roku bracia Wright poszybowali w powietrze pierwszym kontrolowanym samolotem. Obecnie latanie jest standardem, na który każdy może sobie pozwolić. Tak duże zapotrzebowanie sprawia, że poszukiwani są specjaliści w tej dziedzinie. Jeżeli zatem interesujesz się tą tematyką to Lotnictwo może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Na terenie naszego kraju obecnie rozwija się kilka dużych firm branży lotniczej.

Czytaj więcej: Lotnictwo studia - kierunek studiów

Lotnictwo i kosmonautyka studia - kierunek studiów

Obecnie lotnictwo i kosmonautyka to jedne z najlepiej rozwijających się gałęzi…

Lotnictwo i kosmonautyka studia - kierunek studiów

Obecnie lotnictwo i kosmonautyka to jedne z najlepiej rozwijających się gałęzi przemysłu. Co ważniejsze jest to rynek, który rozwija swoje skrzydła także w Polsce. Takie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie sprawia, że nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ciekawej pracy w tej branży. Jeżeli zatem interesujesz się przestrzenią powietrzną to Lotnictwo i kosmonautyka może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka? Studia na kierunku Lotnictwo i kosmonauyka kształcą w zakresie podstaw teoretycznych w obszarze nauk społecznych, a w szczególności dyscyplin naukowych o obronności, bezpieczeństwie, zarządzaniu oraz nauk pokrewnych, które dotyczą zasad i problemów funkcjonowania instytucji i organizacji lotniczych, a także struktur bezpieczeństwa państwa.

Czytaj więcej: Lotnictwo i kosmonautyka studia - kierunek studiów

Mechanika i budowa maszyn studia - kierunek studiów

Maszyny to codzienność. Na każdym kroku mamy styczność z urządzeniami mechanicznymi,…

Mechanika i budowa maszyn studia - kierunek studiów

Maszyny to codzienność. Na każdym kroku mamy styczność z urządzeniami mechanicznymi, które w dużym stopniu ułatwiają nam życie codzienne czy zawodowe. Nieustanny rozwój technologii sprawia, że branża budowy maszyn ciągle pokazuje silne zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Dlatego też Mechanika i budowa maszyn jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków przez licealistów. Jeżeli zatem chciałbyś mieć wpływa na konstruowanie urządzeń mechanicznych to Mechanika i budowa maszyn jest kierunkiem, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej ścieżki kariery!

Czytaj więcej: Mechanika i budowa maszyn studia - kierunek studiów

Mechatronika studia - kierunek studiów

Mechatronika to połączenie dwóch nieustannie rozwijających się gałęzi przemysłu:…

Mechatronika studia - kierunek studiów

Mechatronika to połączenie dwóch nieustannie rozwijających się gałęzi przemysłu: mechaniki oraz elektroniki, a jej celem jest dodawanie rozwiązań elektroniki do projektowania oraz wytwarzania nowoczesnych urządzeń. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe, chcesz zdobyć tytuł inżyniera to Mechatronika może być początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Mechatronika? Program studiów przygotuje Cię do projektowania oraz konstruowania specjalistycznych urządzeń, maszyn, pojazdów, sprzętów oraz specjalistycznej aparatury medycznej. 

Czytaj więcej: Mechatronika studia - kierunek studiów

Militarystyka historyczna studia - kierunek studiów

Dla wielu zajęcie anachroniczne jak zbieranie znaczków i składanie modeli samolotów,…

Militarystyka historyczna studia - kierunek studiów

Dla wielu zajęcie anachroniczne jak zbieranie znaczków i składanie modeli samolotów, pachnące muzealną nudą i słabo przystające do rzeczywistości. Dla innych cenny, materialny zapis fascynujących wydarzeń historycznych, teren do nieustannej poznawczej eksploracji i pasja, która pozwala dowiedzieć się wiele o człowieku w kontekście społecznym, historycznym i antropologicznym. 

Czytaj więcej: Militarystyka historyczna studia - kierunek studiów

Obronność studia - kierunek studiów

Czy wiesz kto stoi na straży państwa? Kto jest odpowiedzialny za utrzymanie bezpieczeństwa…

Obronność studia - kierunek studiów

Czy wiesz kto stoi na straży państwa? Kto jest odpowiedzialny za utrzymanie bezpieczeństwa w strukturach bezpieczeństwa narodowego? Absolwenci kierunku studiów obronność zostaną wykształceni w zakresie obrony państwa, a w szczególności będą obeznani jak działać w sytuacjach zwiększonego ryzyka w czasie pokoju oraz w zarządzaniu kryzysowym, czy podczas wojny. Absolwent tego kierunku studiów będzie mógł pochwalić się wiedzą z zakresu obronności w wielu wymiarach, jak np. w wymiarze politycznym, ekonomicznym, militarnym, ekologicznym oraz będzie przygotowany do realizacji cywilno-wojskowych. Jeśli jesteś zatem zainteresowany perspektywami pracy w sektorze administracji publicznej, samorządowej, państwowej, czy w służbach i straży obecnych w sektorze bezpieczeństwa.

Czytaj więcej: Obronność studia - kierunek studiów

Obronność państwa studia - kierunek studiów

Chyba nikt nie zaryzykowałby stwierdzenia, że żyjemy w zupełnie bezpiecznych czasach,…

Obronność państwa studia - kierunek studiów

Chyba nikt nie zaryzykowałby stwierdzenia, że żyjemy w zupełnie bezpiecznych czasach, o ile takie w ogóle istnieją. Każdy okres historyczny ma swoje napięcia rozpościera się na pajęczynie społecznych, kulturowych i politycznych zależności, których kombinacje czasem doprowadzają rzeczywistość do momentu wrzenia, punktu kulminacyjnego, sytuacji przesilenia.

Czytaj więcej: Obronność państwa studia - kierunek studiów

Systemy informacyjne w bezpieczeństwie studia - kierunek studiów

Jeśli szukasz studiów, które będą łączyć w sobie wiedzę z zakresu nauk…

Systemy informacyjne w bezpieczeństwie studia - kierunek studiów

Jeśli szukasz studiów, które będą łączyć w sobie wiedzę z zakresu nauk społecznych, prawnych i wprowadzą Cię w tajniki wiedzy o bezpieczeństwie narodowym, bezpieczeństwie wewnętrznym, możesz zakładać, że trafiłeś w dobre miejsce, ponieważ kierunek studiów systemy informacyjne w bezpieczeństwie to jest właśnie to, czego szukałeś! Jako absolwent tego kierunku będziesz wyposażony w zrozumienie jak istotne jest bezpieczeństwo wewnętrzne oraz w umiejętności wykorzystywania nowoczesnych technologii w systemach bezpieczeństwa informacji. To jeszcze nie wszystko!

Czytaj więcej: Systemy informacyjne w bezpieczeństwie studia - kierunek studiów

Zarządzanie i dowodzenie studia - kierunek studiów

Przedstawiając zalety tego kierunku należy wspomnieć na początku o bardzo bogatej ofercie…

Zarządzanie i dowodzenie studia - kierunek studiów

Przedstawiając zalety tego kierunku należy wspomnieć na początku o bardzo bogatej ofercie specjalności realizowanych w ramach studiów. Możesz wybrać dowodzenie, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie lotnictwem, zarządzanie bezpieczeństwem, finanse i rachunkowość w zarządzaniu lub zarządzanie w środowisku informatycznym. W ramach zajęć zapoznasz się przede wszystkim z tematyką związaną z naukami ekonomicznymi, natomiast cały program studiów będzie różnił się w zależności od wybranej przez Ciebie specjalności. Zatem możesz nauczyć się efektywnie kierować personelem, motywować współpracowników i konstruktywnie rozwiązywać pojawiające się konflikty interpersonalne lub zapoznać się z tematyką rynków finansowych i rachunkowości oraz skutecznymi procedurami zapewniającymi bezpieczeństwo.

Czytaj więcej: Zarządzanie i dowodzenie studia - kierunek studiów

Komentarze (0)