Antiquity and archeology studia

Antiquity and archeology studia - kierunek studiów

Gratka dla pasjonatów historii i poszukiwaczy starożytności, którzy chcieliby również rozwijać swoją wiedzę w języku angielskim! Antiquity and archeology to kierunek, który zgłębi Twoją pasję do nauk humanistycznych, a dodatkowo umożliwi Ci pracę na rynku międzynarodowym. Marzysz o archeologicznych ekspedycjach i wyprawach w nieznane? Jeśli tak to z pewnością jest to kierunek dla Ciebie!

W ramach tych interdyscyplinarnych studiów prześledzisz losy historii – od pozostałości po cywilizacjach śródziemnomorskich, takich jak Egipt czy Grecja, poprzez relikty kultur słowiańskich czy germańskich aż po rozbudzenie świadomości narodowej w XIX w wieku, od którego zaczął się prawdziwy rozwój archeologii jako dziedziny nauki. Ale teoria to nie wszystko! Zostaniesz przygotowany do ekspedycji archeologicznych czy działań w ramach ochrony dziedzictwa narodowego.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o tym kierunku i rekrutacji? Oprócz świadectwa ukończenia szkoły średniej będzie konieczny jeszcze certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2. Dzięki tym wymaganiom, jako student tego kierunku, będziesz mógł przystąpić do programu ERASMUS+ i wyjechać na ciekawą wymianę, doświadczyć zupełnie nowych wrażeń oraz wynieść dodatkową wiedzę! Jeżeli zatem interesujesz się archeologią i antykami to zdecydowanie powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując antiquity and archeology


Absolwent będzie posiadać wiedzę z zakresu:

  • archeologii poszczególnych epok i okresów oraz nauk pokrewnych,
  • metod i technik prac wykopaliskowych oraz dokumentacyjnych,
  • wiedzy źródłoznawczej umożliwiającej ocenę chronologii i przynależności kulturowej znalezisk archeologicznych,
  • podstawowych zabiegów konserwacji zabytków i zasady muzealnego opracowywania zbiorów,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejętności posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu archeologii w stopniu niezbędnym do wykonywania zawodu.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku antiquity and archeology


Absolwent kierunku antiquity and archeology z edukacją kulturalną znajdzie zatrudnienie jako:

  • pracownik techniczny przy badaniach archeologicznych,
  • pracownik laboratoryjno-dydaktycznymi w placówkach zbiorów archeologicznych,
  • archeolog w samorządowych placówkach pracy,
  • pracownik muzeum,
  • pracownik ochrony dziedzictwa narodowego.

Antiquity and archeology - jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na antiquity and archeology z edukacją kulturalną, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: posiadanie świadectwa ukończenia szkoły średniej uprawniające do podjęcia studiów, znajomość języka angielskiego potwierdzona zdanym testem językowym na poziomie B2 lub równoważnym (FCE, TOEFL- 550, IELTS 5,5-6,0, BEC Vantage i inne równoważne, międzynarodowe certyfikaty) 

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ANTIQUITY AND ARCHEOLOGY

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Antiquity and archeology

ANTIQUITY AND ARCHEOLOGY - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Komentarze (0)