business mangement


<  Kierunki studiów

Business management studia - kierunek studiów

Myślałeś o studiach w języku angielskim, a jesteś zainteresowany szeroko pojętymi biznesem? Ten kierunek to doskonały wybór ze względu na połączenie tych aspektów. Poznając tajniki biznesu w języku angielskim będziesz poszukiwany przez pracodawców nie tylko na rynku krajowym, ale także międzynarodowym.

Teoretycznie zasada zarządzania biznesem jest prosta: Jedynym celem jego prowadzenia jest osiągnięcie zysku. W praktyce natomiast ta sprawa nie wygląda już tak różowo. Jak bowiem osiągnąć zysk? Jaką strategię obrać? Jaki sektor wybrać i który z nich najlepiej się rozwija? Jakie są perspektywy biznesowe? Jak widzisz, takich pytań możemy zadawać tysiące. Jeśli zatem chcesz poznać odpowiedź na większość z nich i masz zmysł businessmana to na pewno odnajdziesz się na tym kierunku!

Czego nauczysz się podczas studiów business management? Możemy Ci zagwarantować, że na pewno nie będziesz się nudzić! Uczelnie oferują bogaty program zajęć nastawiony na dużą ilość ćwiczeń oraz na biznesową komunikację w języku angielskim. Pozwoli Ci to na podjęcie pracy w zawodzie również poza granicą kraju. Co więcej rozwiniesz się również w zakresie public relations czy marketingu. Każdy znajdzie coś dla siebie, a studia przygotują Cię także do podjęcia ewentualnej własnej działalności gospodarczej. Masz zdolność krytycznego myślenia i podejmowania decyzji? Jeśli tak to jest kierunek dla Ciebie!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując business management


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych dotyczących istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania organizacji – przedsiębiorstw, instytucji publicznych i struktur bezpieczeństwa państwa,
  • rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi i informacjami,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy i posiadać umiejętności posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu ekonomii i zarządzania,
  • umiędzynaradawiania działalności gospodarczej i rozwoju procesów integracyjnych,
  • zarządzania firmą na rynku krajowym i międzynarodowym.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku business management


Absolwent kierunku business management znajdzie zatrudnienie jako:

  • kierownik własnej działalności gospodarczej,
  • kierownik zespołu w strukturach bezpieczeństwa państwa,
  • specjalisty do spraw organizacji i zarządzania firmą,
  • managera średniego szczebla,
  • pracownik w komórkach funkcjonalnych – public relations, marketing.

Business management - jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na business management, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język obcy, matematyka, geografia, WOS, informatyka, historia, WOS, fizyka.

 

 

autor Marta Matyja

 

Komentarze (0)


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE