computer aided engineering studia

Computer Aided Engineering studia - kierunek studiów

Jesteś absolwentem licencjackich studiów z dziedziny nauk technicznych i szukasz ciekawej magisterki w języku angielskim? Computer Aidided Engineering to kierunek określany jako "studia przyszłości", dlatego powinieneś uważanie przyjrzeć się temu kierunkowi.

Czym właściwie jest computer aided engineering? Najprostszymi słowami jest to komputerowe wspomaganie prac inżynierskich oraz inżynieria telemedyczna. Dziedzina ta zajmuje się tworzeniem i archiwizacją programów, między innymi w zakresie testów technicznych czy analiz projektów komputerowych. Kandydatem na te studia może być absolwent studiów, takich jak: budownictwo, telekomunikacja, elektronika czy inne kierunki z dziedziny nauk technicznych. Nie przejmuj się jednak, jeżeli jesteś absolwentem innego kierunku, a chciałbyś rozpocząć te studia. W takiej sytuacji przystąpisz do rozmowy kwalifikacyjnej, która potwierdzi Twoje efekty kształcenia. Dodatkowo potrzebne będzie zaświadczenie potwierdzające Twój poziom języka angielskiego na poziomie minimum B2 zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego z oceną co najmniej 4,00.

Czym będziesz zajmować się w ramach studiów Computer Aided Engineering? Przede wszystkim zdobędziesz praktyczną umiejętność wykorzystywania zaawansowanej techniki komputerowej. Poznasz najnowsze osiągnięcia z dziedziny telemedycyny zajmującej się leczeniem pacjenta na odległość. Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę jako: technolog – programista, specjalista do spraw obliczeń czy projektant aplikacji. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany nowoczesnymi technologiami, a świat komputerów nie jest Ci obcy to na pewno jest to kierunek dla Ciebie!


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Computer Aided Engineering


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • zaawansowanej matematyki, algorytmów oraz struktury baz danych,
  • komputerowego wspomagnia symulacji,
  • komputerowego wspomagania projektowania w budowaniu maszyn i architekturze,
  • grafiki inżynieryjnej oraz komputerowej,
  • zaawansowanego programowania komputerowego.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Computer Aided Engineering


Absolwent kierunku Computer Aided Engineering znajdzie zatrudnienie jako:

  • technolog – programista CNC,
  • specjalista od obliczeń, w tym obliczeń MES
  • programista aplikacji,
  • specjalista od rozwoju środowiska komputerowego wspomagania prac inżynieryjnych,
  • inżynier konstruktor.

Computer Aided Engineering - jakie przedmioty zdawać na maturze?

Studia magisterskie

 

 

autor Marta Matyja

 

 

Komentarze (0)


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE