Kierunek Ekonomiczno - prawny

Kierunek Ekonomiczno - prawny

kierunek ekonomiczno prawny studia

Kierunek Ekonomiczno - prawny studia - kierunek studiów

Pewnie nie raz, zastanawiałeś się czy dany kierunek pozwoli Ci na rozwijanie swoich umiejętności? Czy nie będziesz miał problemu ze znalezieniem zatrudnienia? Czy w danym zawodzie będziesz miał szansę piąć się po kolejnych szczeblach kariery? Studenci kierunku ekonomiczno – prawny nie zastanawiają się nad tymi kwestami, ponieważ wiedzą, że ukończenie tych studiów otwiera wiele dróg kariery, a tym samym jest to możliwość na spełnienie zawodowe. Jeśli nie chcesz mieć ciągłych wątpliwości odnośnie swojej przyszłości, przeczytaj poniższy opis!

Program studiów będzie różnił się w zależności od specjalności, na którą się zdecydujesz. Jednak studenci tego kierunku, zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu prawa np. prawa handlowego, prawa spółek czy prawa podatkowego. Oprócz tego nie zabraknie czasu na gruntowne poznanie zagadnień związanych z finansami i rachunkowością, bankowością czy marketingiem. Uczęszczając na zajęcia nauczysz się także posługiwać metodami ilościowymi oraz przeprowadzać analizy finansowe.

Absolwenci kierunku ekonomiczno-prawnego mają niezwykle szerokie perspektywy zatrudnienia. Na miejsce pracy ma wpływ specjalność, którą wybierzesz w trakcie studiów. Jeśli zdecydujesz się na specjalność: sektor prywatny nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w bankach, firmach ubezpieczeniowych, inwestycyjnych lub przedsiębiorstwach usługowo-handlowych. Dzięki zdobytej wiedzy w tym obszarze, możesz także założyć własną działalność gospodarczą. Absolwenci, którzy ukończyli specjalność: sektor publiczny mogą liczyć na stanowiska pracy w urzędach skarbowych, organach celnych czy państwowych agencjach. Jeśli poszukujesz obszaru, w którym mógłbyś bez przeszkód rozwijać się zawodowo, zdecydowanie powinieneś wybrać studia na kierunku Ekonomiczno – prawny!

 


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując kierunek ekonomiczno - prawny


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • nauk ekonomicznych, prawnych i komplementarnych,
  • analizy struktury prawa oraz stosowania teorii ekonomicznych i metod ekonometrycznych w procesie tworzenia prawa,
  • analizowania aktów prawnych pod kątem ich wpływu na gospodarkę, przedsiębiorczość i wymianę handlową,
  • gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ekonomiczno - prawnym


Absolwent kierunku ekonomiczno - prawnego znajdzie zatrudnienie jako:

  • pracownik firmy konsultingowej,
  • pracownik firmy ubezpieczeniowej,
  • pracownik bankowości,
  • pracownik giełdy papierów wartościowych,
  • pracownik domu maklerskiego.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na kierunek ekonomiczno - prawny, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: matematyka, filozofia, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, język obcy.

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku KIERUNEK EKONOMICZNO - PRAWNY

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Kierunek Ekonomiczno - prawny

KIERUNEK EKONOMICZNO - PRAWNY - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Komentarze (0)