etnofilologia kaszubska studia


<  Kierunki studiów

Etnofilologia kaszubska studia - kierunek studiów

Chcesz poznać unikatowy w skali europejskiej język kaszubski, kulturę oraz tradycję tego regionu? Ciekawi Cię wpływ kształtowania języka w budowie tożsamości? Jeżeli dodatkowo Twoją mocną stroną są studia humanistyczne to Etnofilologia kaszubska jest kierunkiem dla Ciebie!

Etnofilologia kaszubska to unikatowy w skali kraju kierunek, który umożliwi Ci kontakt z kulturą kaszubską. W ramach studiów nauczysz się ich języka oraz poznasz historię i kulturę regionu. Będzie to gratka dla osób, które pasjonują się tym niezwykłym regionem Polski.

Po ukończeniu studiów wbrew pozorom nie powinieneś mieć większego problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie. Jako absolwent studiów licencjackich będziesz mógł zostać nauczycielem języka kaszubskiego w szkole podstawowej, zostać dziennikarzem w mediach lokalnych lub działaczem kultury. Ukończenie tego kierunku powinno zapewnić Ci ciekawą pracę w obrębie środowiska kaszubskiego. Jeżeli zatem jest to Twoją pasją to ten kierunek może okazać się świetnym wyborem Twojej ścieżki edukacyjnej.


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując etnofilologię kaszubską


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • płynnej znajomości języka kaszubskiego,
  • kultury regionu kaszubskiego,
  • wymiany poglądów na tematy związane z regionem i statusem języka w kształtowaniu tożsamości stworzą fundament kształcenia kompetencji profesjonalnych,
  • rozwoju kaszubskich mediów oraz instytucji kultury,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku etnofilologia kaszubska


Absolwent kierunku etnofilologia kaszubska znajdzie zatrudnienie jako:

  • nauczyciel języka kaszubskiego w szkole podstawowej,
  • pracownik instytucji kultury,
  • pracownik mediów kaszubskich.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na etnofilologię kaszubską, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: matematyka, język obcy, biologia filozofia, fizyka z astronomią, geografia, historia, historia sztuki, język regionalny - kaszubski, wiedza o społeczeństwie.

 

Gdzie studiować kierunek etnofilologia kaszubska?

 

autor Marta Matyja

 

Komentarze (0)


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE