Filologia chorwacka studia

Filologia chorwacka studia - kierunek studiów

Czy marzyły Ci się kiedyś piękne krajobrazy Chorwacji? Góry, ukryte plaże, lazurowo czytse morze? Tak? A może jej kultura oddziałuje na Ciebie tak silnie, chciałbyś z nią związać swoją przyszłość? Studia na kierunku filologia chorwacka powinny być odpowiednie dla Ciebie!

Podczas studiów dowiesz się, że Chorwacja to nie tylko cieszące oko widoki, ale kraj o bogatej kulturze i dziejach politycznych – również w kontekście caego regionu Bałkanów.

Główny nacisk jest położony na praktyczną naukę języka chorwackiego od podstaw (660 godzin dydaktycznych, w tym zajęcia z zakresu gramatyki oraz translatoryki) przy pomocy native speakerów oraz na historię danego regionu, jego literaturę i kulturę. Będziesz uczył się też drugiego języka słowiańskiego np. rosyjskiego, serbskiego, czeskiego bądź bułgarskiego. Przedmioty z jakimi się zetkniesz to m.in. gramatyka opisowa, rozwój i historia języka, język klasyczny, ale również kultura serbska, teoria literatury z poetyką. Posiądziesz podstawową wiedzę literaturoznawczą na zajęciach z jej historii do XVIIIw, w wieku XIX oraz współcześnie. Będziesz również uczęszczać na zajęcia z historii i kultury Chorwacji. Specjalizacje dostępne na tym kierunku to np. przekład funkcjonalny, translatoryka, turystyka kulturowa, językoznawcza, literaturoznawcza, itp co stwarza szerokie możliwości na polu zawodowym.

 


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując filologię chorwacką


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • praktycznej znajomości języka chorwackiego
  • historii Chorwacji i regionu Bałkanów
  • kultury chorwackiej
  • translatoryki i językoznawstwa

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia chorwacka


Absolwent kierunku filologia chorwacka znajdzie zatrudnienie jako:

  • placówki dyplomatyczne
  • placówki kulturalne
  • turystyka
  • hotelarstwo
  • biura tłumaczeń

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na filologię chorwacką, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski, język obcy nowożytni.

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku FILOLOGIA CHORWACKA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Filologia chorwacka

FILOLOGIA CHORWACKA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Komentarze (0)