Geodezja i kartografia studia

Geodezja i kartografia studia - kierunek studiów

Mapy w życiu człowieka istniały od czasów najdawniejszych. Ludzie zawsze byli ciekawi świata i starali się przenieść go na papier, również w postaci kartograficznej. Jeśli więc zastanawiasz się nad podjęciem studiów na kierunku geodezja i kartografia, musisz odznaczać się dobrą orientacją w terenie, wyobraźnią przestrzenną, umiejętnością czytania map oraz umiejętnościami technicznymi, a z przedmiotów szkolnych nacisk położyć na naukę matematyki, fizyki oraz chemii. Geodezja i kartografia nie należy do kategorii łatwych kierunków, nie jest przeznaczony dla każdego, natomiast możesz być pewien, że jako absolwent pracy nie będziesz szukał długo.

Zanim jednak staniesz się absolwentem, będziesz uczęszczał na zajęcia z zakresu nauk takich jak geomatyki, rachunku wyrównawczego, geodezyjnych pomiarów szczegółowych, kartografii, fotogrametrii i teledetekcji, katastru i gospodarki nieruchomościami czy matematyki, fizyki i grafiki inżynierskiej, informatyki. Dzięki temu nauczysz się między innymi jak poprawnie wykonywać pomiary, projektowania z wykorzystaniem narzędzi CAD (Computer Aided Design), posługiwania się systemami odniesienia i układami współrzędnych stosowanymi w geodezji, geodynamice, geodezji satelitarnej i astronomii, obsługi narzędzi do pomiaru geodezyjnego czy jak zredagować i opracować mapę oraz wielu innych.

 


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując geodezję i kartografię


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • stosowania nowoczesnych metod opracowywania zdjęć lotniczych i satelitarnych
  • zakładania i prowadzenia katastru
  • wyceny nieruchomości
  • wykonywania prac geodezyjnych związanych z gospodarką nieruchomościami
  • opracowywania map

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku geodezja i kartografia


Absolwent kierunku geodezja i kartografia znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • firmach geodezyjnych
  • firmach budowlanych
  • wydawnictwach kartograficznych
  • górnictwie
  • przedsiębiorstwach prywatnych

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na geodezję i kartografię, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, fizyka z astronomią, geografia, informatyka, język obcy, język polski.

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku GEODEZJA I KARTOGRAFIA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Geodezja i kartografia

GEODEZJA I KARTOGRAFIA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

TomTom to globalny lider w dziedzinie map i nawigacji, który oferuje również sportowe zegarki GPS, a także najnowocześniejsze rozwiązania do zarządzania flotą samochodową oraz rozwiązania oparte na funkcjach lokalizacji. Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie podróżują i podejmują decyzje korzystając z rozwiązań TomTom. Firma opiera się na czterech liniach biznesowych: Konsumenckiej, Motoryzacyjnej, Licencyjnej i Telematycznej.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)