Informatologia stosowana studia

Informatologia stosowana studia - kierunek studiów

Informatologia to stosunkowo nowa dziedzina nauki zajmująca się badaniem zasobów informacji oraz procesów informacyjnych. Powstała na potrzeby społeczeństwa informacyjnego, które w dobie natłoku wiadmości nie może obyć się bez specjalistó w tej dziedzinie. Dzięki Informatologii stosowanej możesz dołączyć do tego grona!

Czego nauczysz się w ramach kierunku Informatologia stosowana? Przede wszystkim skupisz się na ogólnej wiedzy z zakresu informatologii oraz procesów informacyjnych. Nacisk będzie kładziony na gromadzenie, dokumentowanie, selekcję, przetwarzanie, archiwizowanie informacji i dystrybucję informacjii w formie tradycyjnej i cyfrowej. Zapoznasz się także z metodami oraz technikami stosowanymi w zarządzaniu zasobami informacyjnymi oraz nauczysz się rozpoznawać i selekcjonować źródła informacji. Co więcej, do wyboru będziesz mieć trzy moduły specjalistyczne: zarządzanie na rynku wydawniczo-księgarskim, zarządzanie zasobami prasowymi, zarządzanie w placówkach informacyjnych.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent? Po ukończeniu studiów na kierunku Informatologia stosowana będziesz mógł podjąć pracę w wydawnictwach, redakcjach, drukarniach oraz w instytucjach zajmujących się komunikacją publiczną, edukacją raz kulturą. Miejscem pracy będą dla Ciebie także firmy opracowujące oraz udostępniające systemy informacyjne. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to Informatologia stosowana może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując informatologię stosowaną


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • aspektów prawnych i etycznych dotyczących organizowania i prowadzenia działalności informacyjnej,
  • modeli kompetencji i zachowań informacyjnych, charakterystyki i typów źródeł informacji,
  • metod i technik stosowanych w zarządzaniu zasobami informacyjnymi,
  • ekonomiki i ekologii informacji oraz architektury, wizualizacji i użyteczności źródeł informacji,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku informatologia stosowana


Absolwent kierunku informatologia stosowana znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik wydawnictwa,
  • pracownik redakcji,
  • pracownik biblioteki,
  • pracownik ośrodków kultury,
  • pracownik bibliograficzny.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na informatologię stosowaną, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy, informatyka, biologia, chemia, filozofia, fizyka i astronomia, geografia, historia, matematyka, WOS.

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku INFORMATOLOGIA STOSOWANA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Informatologia stosowana

INFORMATOLOGIA STOSOWANA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Komentarze (0)

zasady rekrutacji na studia 2017

 


 

 

 

 


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE