informatyka analityczna studia


<  Kierunki studiów

Informatyka analityczna studia - kierunek studiów

Obecnie informatyka to jeden z najbardziej popularnych kierunków studiów, a specjaliści w tej dziedzinie są nieustannie poszukiwani na rynku pracy. Biorąc pod uwagę to zapotrzebowanie, narodziła się również potrzeba wykształcenia informatyków w bardziej zawężonym zakresie. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i chciałbyś zgłębić tajniki informatyki analitycznej to studia na kierunku informatyka analityczna mogą być dla Ciebie świetnym wyborem przyszłej ścieżki kariery!

Czym różni się studiowanie Informatyki analitycznej od „standardowej Informatyki”? Przede wszystkim program studiów zorientowany jest głównie na algorytmikę z naciskiem na kształtowanie samodzielnego myślenia i rozwiązywania problemów. Ponadto zapoznasz się z projektowaniem i analizą systemów informatycznych, tworzeniem baz danych oraz eksploatacją sieci komputerowych. Dodatkowo wiele zajęć jest prowadzonych w języku angielskim z wyszczególnieniem języka IT, co ułatwi Ci wdrożenie się w systemy przyszłej pracy, a także umożliwi znalezienie zatrudnienia nie tylko w Polsce, ale też za granicą naszego kraju.

Jako absolwent tych studiów informatycznych będziesz mógł pracować jako informatyk-analityk systemowy w małych i dużych firmach informatycznych, programista lub informatyk - specjalista do spraw zastosowań technologii informacyjnych w firmach dowolnej branży. Jak widzisz możliwości jest dużo, a absolwenci kierunków informatycznych nie narzekają na trudność znalezienia pracy w zawodzie. Co więcej, wielu studentów Informatyki rezygnuje z dalszej edukacji na studiach magisterskich ze względu na stałą pracę już podczas edukacji pierwszego stopnia. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany informatyką w dziedzinie analityki to ten kierunek jest dla Ciebie!

 


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując informatykę analityczną


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • podstaw informatyki, obejmującą algorytmikę, paradygmaty języków programowania, elementy teorii obliczeń, wybrane działy matematyki,
  • programowania komputerów oraz zasad inżynierii oprogramowania w stopniu umożliwiającym efektywną pracę w zespołach programistycznych,
  • zasad budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych,
  • sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej i komunikacji człowiek-komputer,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku informatyka analityczna


Absolwent kierunku informatyka znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • informatyk-analityk systemowy w małych i dużych firmach informatycznych,
  • programista w dużych firmach komputerowych,
  • informatyk-specjalista do spraw zastosowań technologii informacyjnych w firmach dowolnej branży,
  • manager projektów IT,
  • twórca stron internetowych.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na informatykę analityczną, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: informatyka, fizyka i astronomia, matematyka.

 

 

autor Marta Matyja

 

 

Komentarze (0)


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE