informatyka w biznesie studia


<  Kierunki studiów

Informatyka w biznesie studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku, który oprócz podstaw z zakresu informatyki da Ci możliwość rozwinięcia się w innej dziedzinie? Obecnie idealnym połączeniem wydają się studia w zakresie informatyki w szeroko pojętym zarządzeniu oraz prowadzeniu biznesu. Dzięki takiej wiedzy oraz umiejętnościom będziesz mógł wejść w przyszłości w świat biznesu z już ugruntowaną znajomością tych dwóch dziedzin. Jeżeli zatem myślisz o studiach informatycznych to na pewno warto wziąć pod uwagę ten kierunek!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Informatyka w biznesie? Poza ogólną wiedzą teoretyczną z zakresu ekonomii, zdobędziesz umiejętności praktyczne w dziedzinie narzędzi informatycznych na potrzeby wspomagania procesów biznesowych. Co więcej, zapoznasz się z podstawami e-biznesu oraz technologią baz danych. Nie obce będzie Ci także programowanie sieci multimedialnych oraz analizowanie baz danych. Kierunek wyróżnia możliwość indywidualnego wyboru wielu zajęć. Studenci mają też szansę na studiowanie tego kierunku w języku angielskim w ramach studiów Business Informatics. Umożliwi Ci to podjęcie pracy nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jak absolwent kierunku Informatyka w biznesie? Kierunek przygotuje Cię do pracy w dużych korporacjach oraz na następujących stanowiskach we wszystkich firmach: analityk i projektant systemów informatycznych, projektant interfejsu człowiek- komputer czy manager realizacji projektów informatycznych. Zdobyta wiedza biznesowa pozwoli Ci także na założenie własnej działalności gospodarczej. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednym z wyżej wymienionych zawodów to na pewno odnajdziesz się na kierunku Informatyka w biznesie!

 


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując informatykę w biznesie


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • analizy i projektowania korporacyjnych systemów informacyjnych oraz zarządzania realizacją projektów informatycznych,
  • zasad budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych,
  • wiedzy ekonomicznej oraz umiejętności praktycznego wykorzystania narzędzi informatycznych na potrzeby wspomagania procesów biznesowych,
  • podstaw e-biznesu,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku informatyka w biznesie


Absolwent kierunku informatyka w biznesie znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik korporacyjny,
  • manager realizacji projektów informatycznych,
  • analityk i projektant systemów informatycznych,
  • projektant interfejsu człowiek- komputer,
  • założyciel własnej działalności gospodarczej.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na informatykę w biznesie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy, matematyka, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, fizyka z astronomią, chemia, biologia, informatyka.

 

 

autor Marta Matyja

 

 

Komentarze (0)


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE