informatyka w języku angielskim studia


<  Kierunki studiów

Informatyka w języku angielskim studia - kierunek studiów

Obecnie informatyka to jedna z prężnie rozwijających się gałęzi gospodarki światowej, której wykorzystanie potrzebne jest niemal w każdej dziedzinie – zarządzaniu, prowadzeniu biznesu, medycynie czy administracji. Dlatego też tak potrzebni są specjaliści w tej dziedzinie. Co więcej, możliwości w zakresie informatyki są ogromne – dzięki studiom Informatyka w języku angielskim będziesz mógł zgłębić tajniki tego kierunku z dodatkowym atutem nauki języka angielskiego, co umożliwi Ci w przyszłości podjęcie ciekawej pracy w zawodzie nie tylko w Polsce, ale również za granicą naszego kraju. Jeżeli zatem świetnie odnajdujesz się w świecie komputerów i programowania to te kierunek może być doskonałym początkiem Twojej kariery zawodowej.

Celem studiów na kierunku Informatyka w języku angielskim jest przekazanie studentom wiedzy oraz umiejętności w zakresie podstawowych gałęzi informatyki. Nauczysz się między innymi projektowania i analizy systemów informatycznych, tworzenia baz danych oraz eksploatacji sieci komputerowych. Oprócz podstaw z programowania, algorytmów, sieci i baz danych, zdobędziesz także solidne przygotowanie matematyczne. Co więcej, w ramach studiów zajęcia odbywają się w języku angielskim z naciskiem na nomenklaturę specjalistyczną, co pozwoli Ci w przyszłości na podjęcie pracy nie tylko w Polsce, ale również za granicą naszego kraju.

Co ważne, absolwenci informatyki zwykle nie mają żadnych problemów ze znalezieniem pracy po ukończeniu studiów. Wiele studentów informatyki rezygnuje z dalszego kształcenia na poziomie studiów magisterskich ze względu na posiadanie stałej pracy już w czasie edukacji na poziomie licencjatu. Absolwent Informatyki to przyszły programista w dużych firmach komputerowych, administrator sieci, twórca stron internetowych, manager projektów IT lub informatyk w małych i dużych przedsiębiorstwach. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to możesz być pewny, że Informatyka w języku angielskim to kierunek dla Ciebie!

 


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Informatykę w języku angielskim


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • ogólnych zagadnie informatyki oraz dodatkowo wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych,
  • programowania komputerów oraz zasad inżynierii oprogramowania w stopniu umożliwiającym efektywną pracę w zespołach programistycznych,
  • zasad budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych,
  • sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej i komunikacji człowiek-komputer,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu informatyki.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka w języku angielskim


Absolwent kierunku Informatyka w języku angielskim znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • informatyk-analityk systemowy w małych i dużych firmach informatycznych,
  • programista w dużych firmach komputerowych,
  • informatyk-specjalista do spraw zastosowań technologii informacyjnych w firmach dowolnej branży,
  • manager projektów IT,
  • twórca stron internetowych.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na Informatykę w języku angielskim, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, informatyka, fizyka i astronomia, język obcy.

 

 

autor Marta Matyja

Komentarze (0)


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE