Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej

Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej

Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej studia

Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej studia - kierunek studiów

W dobie nowoczesnych technologii sektor rolnictwa i produkcji żywności potrzebuje specjalistów w dziedzinie zaawansowanych technik projektowania w produkcji rolniczej i przetwórstwie rolno-spożywczym. Jeżeli zatem interesujesz się procesami produkcji i chciałbyś mieć w przyszłości wpływ na ich przebieg to Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej? Przede wszystkim zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę z zakresu branży rolnej oraz spożywczej. Poznasz techniki projektowania, symulacji i optymalizacji operacji w technologiach oraz systemach w produkcji rolniczej i przetwórstwie rolno-spożywczym.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej? Po ukończeniu studiów będzie mógł pracować w jednostkach projektowych, jednostkach obsługi rolnictwa, a także w średnich i małych przedsiębiorstwach. Jeżeli zatem chciałbyś podjąć pracę w tej branży i stać się specjalistą w zakresie produkcji rolno-spożywczej to prawdopodobnie ten kierunek będzie świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie.

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię precyzyjną w produkcji rolno-spożywczej

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • projektowania, symulacji i optymalizacji operacji w technologiach oraz systemach w produkcji rolniczej i przetwórstwie rolno-spożywczym,
  • systemów satelitarnych technik w sterowaniu produkcją,
  • eksploatacją maszyn i urządzeń w branży rolno-spożywczej,
  • zarządzania i kierowania produkcją i usługami w systemie produkcji,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej

Absolwent kierunku inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w jednostkach projektowych,
  • pracownik w jednostkach obsługi rolnictwa,
  • pracownik średnich oraz małych przedsiębiorstw.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na inżynierię precyzyjną w produkcji rolno-spożywczej, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: Studia II stopnia.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku INŻYNIERIA PRECYZYJNA W PRODUKCJI ROLNO-SPOŻYWCZEJ

Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

Komentarze (0)