Kierunki studiów Olsztyn

Kierunki studiów Olsztyn

Kierunki studiów w Olsztynie - Kierunki Olsztyn

O Olsztynie jako mieście akademickim myśli się za sprawą działającego tu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, na którym kształci się ponad 30 tysięcy studentów. Choć to jedyna olsztyńska wyższa uczelnia publiczna, to proponowane przez nią kierunki studiów z powodzeniem uzupełniają brak uczelni medycznej, artystycznej czy ekonomicznej. Działa tu bowiem szesnaście zróżnicowanych wydziałów, które kształcą zarówno w kierunkach inżynieryjnych oraz przyrodniczych, jak i pedagogicznych czy humanistycznych.

Zdecydowanie największą popularnością wśród kandydatów na studia w Olsztynie cieszy się kierunek lekarski (aż 20 chętnych na jedno miejsce w 2014 roku). W czołówce znajduje się także medycyna weterynaryjna, bezpieczeństwo wewnętrzne, prawo, ekonomia, administracja, bezpieczeństwo narodowe, budownictwo, Informatyka, zarządzanie oraz pedagogika. Problemu z dostaniem się na studia nie będą miały natomiast osoby aplikujące na teologię, biologię oraz ochronę środowiska w języku angielskim – w ubiegłych latach liczba wolnych miejsc przewyższała liczbę przyszłych studentów chcących rozpocząć naukę na tych kierunkach.
 

1. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski - kierunki studiów

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie jest szkołą wyższą, która powstała w wyniku połączenia trzech uczelni w mieście, co dziś oznacza, że uniwersytet jest silnym i prężnie rozwijającym się ośrodkiem naukowo-dydaktycznym. Obecnie uczelnia posiada 17 wydziałów, na których kierunki studiów są wieloprofilowe i obejmują nauki podstawowe, jak biologia, gospodarka przestrzenna, filozofia czy informatyka, a także nauki bezkonkurencyjne, typu: wojskoznastwo, odnawialne źródła energii, weterynaria, inżynieria akwakultury czy rybactwo. Ponadto, w ofercie edukacyjnej miejsce mają nauki artystyczne oraz o profilu medycznym.  

Wydział Bioinżynierii Zwierząt

Wydział Biologii i Biotechnologii

Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budowinictwa

Wydział Humanistyczny

Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa

Wydział Matematyki i Informatyki

Wydział Medycyny Weterynaryjnej

Wydział Nauk Ekonomicznych

Wydział Nauk Medycznych

Wydział Nauk Społecznych

Wydział Nauk Technicznych

Wydział Nauki o Żywności

Wydział Nauk o Środowisku

Wydział Prawa i Administracji

Wydział Studiów Technicznych i Społecznych w Ełku

Wydział Sztuki

Wydział Teologii

Komentarze (0)