Kierunki studiów Częstochowa

Kierunki studiów Częstochowa

Kierunki studiów w Częstochowie - Kierunki Częstochowa

Jeśli na czas studiów wybierasz Częstochowę, czeka na Ciebie 61 kierunków oferowanych przez dwie tutejsze wyższe uczelnie publiczne – Akademię im. Jana Długosza oraz Politechnikę Częstochowską, największą uczelnię w regionie. 

Do najpopularniejszych kierunków na Politechnice należą budownictwo oraz finanse i rachunkowość. Oprócz nich przyszli studenci mogą wybierać spośród innych kierunków prowadzonych przez sześć różnych wydziałów. Jeśli chciałbyś studiować logistykę, wybierz Wydział Zarządzania. Na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów odnajdą się z kolei osoby zainteresowane takimi kierunkami jak bezpieczeństwo i higiena pracy, metalurgia czy inżynieria biomedyczna.
Akademia im. Jana Długosza to uczelnia dla osób, które dobrze czują się w naukach społecznych, humanistycznych, przyrodniczych oraz artystycznych. Historia, biotechnologia, zarządzanie, pedagogika, fizjoterapia lub grafika to kierunki, które możesz wybrać, aplikując na tą częstochowską uczelnię.

1. Akademia im. Jana Długosza - kierunki studiów

 

Akademia im. Jana długosza  z siedzibą w Częstochowie to publiczna uczelnia, która dawniej istniała pod nazwą Wyższej Szkoły Pedagogicznej.  Akademia  kształci specjalistów na  29 kierunkach studiów, w ramach pięciu wydziałów. Współpraca zagraniczna to wielki atut uczelni. Obecnie wymiana kadry pracowniczej i studentów odbywa się na terenie  aż  trzynastu krajów. Uczelnia pozwala piąć się po szczeblach wymarzonej kariery zawodowej w zakresie nauk filologiczno-historycznych, przyrodniczych, społecznych, pedagogicznych, a także nauk artystycznych na Wydziale Sztuki. Studenckie życie wzbogacają zawody sportowe, w których studenci uzyskują efektowne wyniki oraz liczne konferencje naukowe o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. 

Wydział Filologiczno - Historyczny

2. Politechnika Częstochowska - kierunki studiów

 

Politechnika Częstochowska jest największą uczelnią wyższą w regionie częstochowskim  oraz posiada wieloletnią tradycję w kształtowaniu wybitnych inżynierów. Uczelnia pełni funkcje prestiżowego ośrodka naukowo-badawczego, nawiązującego trwałe kontakty i współpracę  z  szkołami wyższymi w kraju oraz zagranicą. Studenci mają możliwość uczestniczyć w wielu organizacjach sudeckich oraz kołach naukowych w zakresie programowania internetowego, turystyki i żeglugi oraz  różnych zajęciach sportowych.  Politechnika  w swojej ofercie rekrutacyjnej proponuje 32  kierunki studiów w ramach sześciu wydziałów, na których naukę w całej historii uczelni ukończyło  ponad 70 tysięcy wyspecjalizowanych absolwentów.  Oferowane są kierunki techniczne  z zakresu budownictwa, elektryki, telekomunikacji, metalurgii, inżynierii chemicznej i procesowej oraz zarządzania. 
 

WYDZIAŁ BUDOWNICTWA
WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY
WYDZIAŁ INŻYNIERII MECHANICZNEJ I INFORMATYKI
WYDZIAŁ INŻYNIERII PRODUKCJI I TECHNOLOGII MATERIAŁÓW
WYDZIAŁ INFRASTRUKTURY I ŚRODOWISKA
WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA

 

Komentarze (0)