Psychologia Łódź

Psychologia Łódź

Psychologia Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

psychologia 

Odkryj psychologię w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Psychologia studia - Łódź

Jeśli Twój aplikacyjny numer jeden to psychologia prowadzona przez Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, będziesz musiał zmierzyć się z niemałym wyzwaniem. Kierunek ten cieszy się bowiem dużym zainteresowaniem już od samego początku jego istnienia, a więc od przeszło czterdziestu lat. Co roku liczba zgłoszeń kilkukrotnie przewyższa liczbę studentów, jaką uczelnia jest w stanie przyjąć – w 2014 roku na 150 przygotowanych miejsc zgłosiło się aż 1045 kandydatów. Ci z nich, którzy pozytywnie przeszli rekrutację, 1 października rozpoczęli zajęcia w odnowionym budynku WNoW przy ulicy Pomorskiej 46/48. Być może w tym roku to właśnie Tobie uda się być jednym ze szczęśliwców?

Psychologia w Łodzi wedle obowiązującej ustawy o szkolnictwie wyższym prowadzona jest w trybie pięcioletnim jednolitym i kończy się uzyskaniem tytułu magistra. Są to studia, które dają studentom możliwość poznania wielu aspektów psychologii, badań psychologicznych i działań, które pomagają człowiekowi lepiej funkcjonować w warunkach codziennego życia. Przez pierwsze trzy lata studenci poznają podstawy naukowej wiedzy psychologicznej, metodologię badań oraz pewne elementy statystyki. Po trzecim roku mają możliwość rozszerzenia i doskonalenia swoich zainteresowań w ramach jednej z trzech specjalności -psychologii wspierania rozwoju i efektywnego funkcjonowania człowieka, psychologii doradztwa zawodowego i organizacji lub psychologii zdrowia i klinicznej.

Wybierając psychologię na UŁ zgłębisz wiedzę teoretyczną obejmującą zagadnienia z zakresu osobowości, różnic indywidualnych, procesów poznawczych i emocjonalno-motywacyjnych, rozwoju i funkcjonowania społecznego człowieka oraz z zakresu zastosowań psychologii w obszarach: wychowania i rodziny, zdrowia i jego zaburzeń, doradztwa zawodowego, marketingu i reklamy, organizacji i zarządzania, a także resocjalizacji. Po studiach na kierunku psychologia będziesz mógł zatem podjąć pracę nie tylko w gabinecie psychologicznym, lecz również jako specjalista ds. reklamy, marketingu i HR, doradca zawodowy, specjalista ds. rekrutacji i selekcji czy specjalista ds. promocji zdrowia.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Kierunek psychologia możesz studiować na:

Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Kierunek psychologia możesz studiować na:

Psychologia

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Kierunek psychologia możesz studiować na:

Psychologia

Jakie wymagania na kierunek Psychologia w Łodzi?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Psychologia w Łodzi? Aby odnaleźć swoje nazwisko na liście przyjętych, należy najpierw wziąć udział w konkursie świadectw. Tak naprawdę każdy przedmiot jest ważny w procesie kwalifikacyjnym, zatem nie warto któregoś odpuszczać. Warto natomiast upewnić się jeszcze jak wygląda proces rekrutacji, gdyż nierzadko zmieniają się jego zasady.

Studia na kierunku psychologia  - Uniwersytet Łódzki

Studia na kierunku psychologia  -  Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

 

 

Jaka praca po Psychologii w Łodzi?

Jaką pracę możemy znaleźć kończąc studia na kierunku Psychologia w Łodzi? Absolwenci Psychologii mogą znaleźć zatrudnienie w:

  • poradniach psychologiczno- pedagogicznych,
  • ośrodkach opiekuńczo- wychowawczych,
  • ośrodkach medycyny pracy,
  • firmach szkoleniowych i doradztwa biznesowego,
  • ośrodkach diagnostycznych, szkołach.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Architektura w Łodzi?

Okres rekrutacji na studia to pytania, wątpliwości, rozterki.  Jakie ma kierunek Psychologia w Łodzi opinie? Patrycja, studentka Psychologii w Łodzi mówi:

„Studiuję Psychologię, gdyż zawsze chciałam pracować z drugim człowiekiem i dla drugiego człowieka. To się po prostu czuje i wie. A dlaczego studiuję w Łodzi? Tutaj się urodziłam, wychowałam i nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej."

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)