Psychologia - Kraków

Psychologia - Kraków

Psychologia - Kraków

Psychologia to trzeci najchętniej wybierany kierunek w Krakowie – w ubiegłym aż 1196 kandydatów ubiegało się o przyjęcie na jedno ze 150 miejsc przygotowanych przez UJ. Studia psychologiczne pozwolą Ci lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi, emocje i motywacje rządzące zachowaniami poszczególnych osób jak również całych społeczeństw. Zdobędziesz wiedzę, która będzie kluczem nie tylko do rozwiązywania ludzkich problemów, lecz także do planowania kampanii marketingowych czy efektywnego uczenia się. Wszystko zależy od Ciebie i od tego, jaką ścieżkę specjalizacyjną wybierzesz.

Studia psychologiczne trwają pięć lat i kończą się uzyskaniem tytułu magistra. W trakcie 10 semestrów zgłębisz podstawy psychologii oraz rozwiniesz swoją wiedzę i umiejętności w interesujących Cię obszarach tej nauki. Studenci o niesprecyzowanych wyraźnie zainteresowaniach nie muszą wybierać żadnej ścieżki specjalizacyjnej – po prostu realizują różne interesujące ich kursy, wybierając z bogatej oferty Instytutu. Oznacza to, że oprócz przedmiotów narzuconych z góry, będziesz uczestniczył w takich zajęciach, jakie sam wybierzesz lub tych obowiązujących w ramach wybranej przez Ciebie specjalizacji. Wyboru możesz dokonać spośród siedmiu ścieżek specjalizacyjnych proponowanych przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego: psychologii klinicznej, psychologii klinicznej dziecka, psychologii organizacji reklamy, psychologii rodziny i edukacji, psychologii sportu lub psychologii zdrowia. Brzmi ciekawie? Jeśli czujesz, że psychologia to właśnie to, czym chciałbyś zajmować się w przyszłości – złóż dokumenty aplikacyjne i bądź dobrej myśli! Być może to właśnie Ty będziesz jedną z tych osób, które 1 października rozpoczną zajęcia przy ul. Ingardena 6?

Zasady rekrutacji:

Psychologia UJ

nazwa przedmiotu kwalifikacyjnego

waga wyniku przedmiotowego

Grupa 1

uwzględniany 1 wynik przedmiotowy

Język angielski, język polski

3

Język francuski, język hiszpański, język łaciński i kultura antyczna, język niemiecki, język rosyjski, język włoski

1

Grupa 2

uwzględniany 1 wynik przedmiotowy

Biologia

3

Filozofia, matematyka, WOS

2

Chemia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, Informatyka

1

Wynik postępowania kwalifikacyjnego jest sumą wyników przedmiotowych kandydata pomnożonych przez odpowiadające danym przedmiotom wagi, podzieloną przez 6 (sumę tylu największych wag z każdej grupy, ile przedmiotów z danej grupy branych jest pod uwagę). Tak określony wynik postępowania kwalifikacyjnego jest liczbą z zakresu od 0 do 100, obliczaną i podawaną z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

Komentarze (0)