Studia Kielce - gdzie się bawić

Gdzie bawić się na studiach w Kielcach

Kieleckie życie nocne toczy się głównie na wyremontowanym i oświetlonym Rynku i w jego okolicach. W ciepłe, lenie noce bardzo przyjemnie jest usiąść w ogródkach piwnych Starego Browaru czy Plejady. W tej drugiej zjesz smaczną pizzę i obejrzysz transmisje sportowe, wyświetlane za pomocą rzutnika. Miejscem, w którym w miłej atmosferze można spotkać się ze znajomymi i pogadać przy kawie czy piwie, jest Coffeina. Pub oferuje gościom zniżki studenckie i dużą salę dla palących. Codziennie zagrać można tam w darta, w czwartki organizowane jest karaoke. Wartym odwiedzenia lolakalem jest również Komitet. Pub oferuje ciekawy wybór chmielowych trunków i dopracowany wystrój, utrzymany w PRL-owskim klimacie. Szerokim asortymentem piw może również pochwalić się Craft Beer PUB. 
Studenci kieleckich uczelni, szukający muzycznych wrażeń, odwiedzić powinni klub Bohomass lab, który pod względem koncertowej oferty nie ma w mieście konkurencji. Do lokalu zapraszani są przedstawiciele szeroko pojętej muzyki alternatywnej (od rapu po elektronikę). Poza tym w miejscu tym można smacznie zjeść i w ramach Kina Letniego obejrzeć filmy na świeżym powietrzu. Koncerty i występy kabaretów odbywają się również w amfiteatrze na Kadzielni i w Hali Widowisko-Sportowej.
Osoby, poszukujące spokojniejszych miejsc z dobrą kawą, powinny odwiedzić Kawkę czy Tiffani Cafe. Na studentów, chcących poszaleć na parkiecie, czekają kluby UV, Madness i Kosmos. W tym ostatnim zagrać można również w kręgle. Na before-party przed clubingiem warto wybrać się do któregoś z kieleckich shot-barów: Przystanku lub Kolejki.
Jeżeli szukasz miejsc z nieco mroczniejszym klimatem, powinieneś zajrzeć do Tunelu. Pub znajduje się w piwnicach, w których o zasięgu telefonii komórkowej można tylko pomarzyć. Typowo studenckim lokalem jest za to klub WSPAK, mieszczący się na osiedlu akademickim politechniki. 
 
 
 
 
 
 
 
 

zasady rekrutacji na studia 2017

 


 

 

 

 


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE