Co warto zobaczyć w Opolu?

Oto lista ciekawych miejsc, które studenci opolskich uczelni mogą odwiedzić w wolnym czasie.

Wyspa Bolko – położona na Odrze wyspa to ulubione miejsce wypoczynku Opolan. Obecnie na wyspie Bolko znajduje się Ogród Zoologiczny, ścieżki pieszo-rowerowych, kilka stawów. Znajduje się tam również „Polana” – popularne miejsce spotkań młodzieży. 
Ogród Zoologiczny w Opolu – znajduje się na Wyspie Bolko, obecnie przebywaw nim 1424 zwierząt, reprezentujących 293 gatunków. Zobaczyć tam można m.in.  lemury, leniwce, gibbony i foki.
Opolska Wenecja – taka nazywany jest odcinek Młynówki ciągnący się od Mostu Katedralnego do Mostu Zamkowego. Miejsce to najpiękniej prezentuje się wieczorem, kiedy oświetlone, stojące na brzegu domuy odbijają się w wodach rzeki.
Most Groszowy –  zwany również Zielonym, wybudowany został w 1906 roku. Zakochane pary wieszają na nim kłódki, symbolizujące trwałość ich uczucia. Romantycznie!
Wieża Piastowska – symbol Opola, najbardziej charakterystyczna (obok amfiteatru) budowla w mieście. Zlokalizowana na odrzańskiej wyspie Pasieka, jest pozostałością po nieistniejącym już Zamku Piastowskim. Została wzniesiona na początku XIII w., za rządów księcia Bolka I. Mierzy 35 metrów i stanowi jeden z lepszych punktów widokowych w Opolu. 
Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki – aleja znajdująca się przy opolskim rynki. Swoje "gwiazdy", swoje wmurowane w deptak, odlane z brązu gwiazdy, mają tam m.in. Krzysztof Krawczyk, Jacek Kaczmarski, Grzegorz Ciechowski, Lady Pank. 
Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu  – najbardziej rozpoznawalny budynek w mieście. Od czerwca 1963 odbywa się tutaj Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Występowali tu m.in. Irena Snator, Ewa Bem, Zdzisława Sośnicka. 
 

zasady rekrutacji na studia 2017

 

 


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE