Co zobaczyć w Olsztynie?

Oto najciekawsze miejsce, które warto odwiedzić, studiując w Olsztynie. 

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne  ulokowane w XIX-wiecznej wieży ciśnień. Przy bezchmurnym niebie odbywają się tam nocne "pokazy nieba". Przez teleskop oglądać można kratery na księżycu, gromady gwiazd, galaktyki, komety, mgławice, pierścienie Saturna czy księżyce Jowisza. Z tarasu widokowego roztacza się piękny widok na panoramę Olsztyna. 

Stary Ratusz – wzniesiony w drugiej połowie XIV wieku, tuż po uzyskaniu przez Olsztyn praw miejskich. Największą atrakcją turystyczną są zegary słoneczne, umieszczone na zewnętrznych ścianach budowli.

Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie – wybudowany w XIV wieku w stylu gotyckim. W latach 1516-1521 na zamku przebywał Mikołaj Kopernik. Na ścianie jednego z krużganków znajduje się astronomiczna tablica, wykonana własnoręcznie przez sławnego astronoma. Umożliwiała mu ona śledzenie wiosennych i jesiennych równonocy.  
Brama Górna (zwana również Wysoką Bramą) – wybudowana w XIV wieku. Co ciekawe jest to jedyna zachowana do dziś brama w murach obronnych miasta
Olsztyńskie Muzeum Sportu – zgromadzone są w nim pamiątki związane z historią sportu na Warmii i Mazurach. W zbiorach znajdują się m.in. medale, proporczyki, plakaty i archiwalne zdjęcia.
Bazylika konkatedralna św. Jakuba – jej budowę ukończono na przełomie XIV i XV wieku. Jest to najstarszy obiekt sakralny w mieście. We wnętrzu kościoła można zobaczyć m.in.: średniowieczne tabernakulum, marmurową chrzcielnicę z XVII w. czy  tron arcybiskupów warmińskich. W bazylice znajdują się również relikwie św. Wojciecha. 
Most Zakochanych – znajduje się za Zamkiem Kapituły Warmińskiej. Kłódki, wiszące na barierkach mostu, symolizować mają trwałość uczucia wiążącego pary, które ja tam umieściły.
 
 

zasady rekrutacji na studia 2017

 


 

 

 

 


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE