Co się dzieje w Częstochowie?

Co się dzieje w Częstochowie?

Co się dzieje w Częstochowie?

Jesteś studentem jednej z częstochowskich uczelni i zastanawiasz się, co można robić w mieście? Oto lista najciekawszych wydarzeń kulturalnych.

HIP HOP ELEMENTS - wydarzenie promujące kulturę hip-hopową. Główną atrakcją festiwalu są  koncerty  - na scenie zobaczyć można raperów z Polski i z zagranicy. Do tej pory, w ramach Hip-Hop Elements, wystąpili m.in. Sokół i Marysia Starosta, Quebonafide, Rasmentalism, PRO8L3M, O.S.T.R., Molesta Ewenement. Koncertom towarzyszą zawody, warsztaty i pokazy, podczas których poznać można każdy z czterech elementów, tworzących hip-hop.
Dni Częstochowy - kilkudniowe święto miasta, organizowane okolicach 26 sierpnia (święto Matki Boskiej Częstochowskiej). Na mieszkańców czekają  koncerty, występy, spektakle, wystawy i happeningi, podczas których prezentują się częstochowscy artyści i zaproszeni goście. Podczas Dni Częstochowy wręczane są Nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury. 
Reggae On - wydarzenie, które przypadnie do gustu wszystkim fanom muzyki reggae. Podczas imprezy zobaczyć można występy zarówno znanych, jak i dopiero debiutujących artystów z kraju i z zagranicy . Festiwal tworzą koncerty plenerowe i klubowe, towarzyszą im eventy proekologiczne. 
Frytka Off - wydarzenie promuje młodych twórców oraz kulturę niezależną. Festiwal łączy ze sobą takie dziedziny sztuki jak: teatr, muzyka, sztuki plastyczne. Podczas festiwalu zobaczyć można artystów z Polski i z zagranicy – prezentują oni spektakle uliczne, instalacje, happeningi i performance. 
Święto książki w ramach wydarzenia odbywają się targi książki, na których swoje oferty prezentują wydawnictwa z całego kraju. Oprócz tego organizowane są spotkanie autorskie z pisarzami, recitale poezji śpiewanej, warsztaty literackie, projekcje filmów.
 
 

 

Komentarze (0)