studia w Łodzi utrzymanie

Koszty utrzymania na studiach w Łodzi

Łódź, mimo iż należy do grona największych miast w Polsce, jest niedroga. Studiowanie w niej, z pewnością nie nadszarpnie zbytnio Twojego studenckiego budżetu. Jeśli będziesz rozsądnie gospodarował swoimi pieniędzmi, spokojnie przeżyjesz miesiąc za 900-950 złotych.

Jeśli chcesz się poczuć studentem z prawdziwego zdarzenia - zamieszkaj w akademiku. Nie dość, że nawiążesz tam mnóstwo znajomości, przeżyjesz niezapomniane chwile i zawsze będziesz miał od kogo pożyczyć notatki, to jeszcze zapłacisz najmniej za zakwaterowanie. Ceny w łódzkich Domach Studenta wahają się w granicach od 250 do 490 złotych i są zależne od tego, do której szkoły wyższej należy akademik i jak wiele osób będzie dzieliło z Tobą pokój. Możesz również zdecydować się na stancję. Wynajęcie pokoju kosztuje od 300 do 1000 złotych i jest zależne od jego standardów. Dobrym acz droższym rozwiązaniem jest kawalerka. Koszty jej wynajęcia zaczynają się od 780 i dobijają do 1300 złotych, ale będziesz miał zagwarantowane dobre warunki do nauki i prywatność.

W Łodzi najwygodniej poruszać się rowerem miejskim. Za jego wypożyczenie zapłacisz złotówkę za godzinę, a nie będziesz musiał przejmować się korkami i poprawisz swoją kondycję. Jeśli jednak nie jesteś fanem podróżowania za pomocą dwóch kółek, wybierz komunikację miejską. Za bilet jednorazowy zapłacisz od 1,30 do 6 złotych, w zależności od tego jak długo będziesz się przemieszczał. Świetnym rozwiązaniem jest zakup biletu miesięcznego, czyli łódzkiej migawki, która kosztuje 40 złotych.

Za całą pewnością to, czego w Łodzi Ci nie zabraknie, to dobra rozrywka. Oprócz wielu kin, w których za bilety zapłacisz od 10 złotych, możesz wybrać się na sens w kinie plenerowym, gdzie wstęp jest całkowicie bezpłatny. Jeśli wolisz teatr, do wyboru będziesz miał ich aż 33, a za bilet zapłacisz od 30 złotych wzwyż. Jesteś miłośnikiem imprez do białego rana za niewielkie pieniądze? Wybierz się do jednego z klubów studenckich, gdzie wstęp za okazaniem legitymacji jest darmowy, albo na ulicę Piotrkowską, gdzie cały czas coś się dzieje.

 

Karolina Stępień

zasady rekrutacji na studia 2017

 


 

 

 

 


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE