Studia weterynaryjne Poznań

Studia weterynaryjne Poznań

studia weterynaryjne poznań

Studia weterynaryjne Poznań

Studia weterynaryjne w Poznaniu to jedne z nielicznych studiów tego typu w Polsce. Kształcą one przyszłych lekarzy weterynarii, jak i zootechników. Ukierunkowane są przede wszystkim na praktykę zawodową, choć o teorię równie mocno dbają. Bez wiedzy teoretycznej żaden lekarz przecież nie mógłby funkcjonować. Studia weterynaryjne wiążą się z częstą pracą w terenie, opiekowaniem się licznymi zwierzętami, a także i dokonywaniem sekcji zwłok. Wszystko w celu jak najlepszego poznania świata zwierząt i potrzeb naszych małych przyjaciół. Aby zostać lekarzem weterynarii trzeba czuć powołanie. To trudna i niejednokrotnie nieprzyjemna praca. Nie raz przyjdzie Wam uśpić ukochane zwierzę Waszych Klientów. Musicie być na to przygotowani i mieć stalowe nerwy. Studia weterynaryjne powoli pozwolą Wam się oswoić z trudnymi sytuacjami. Miłość do zwierząt jest trudna, ale warta całego Zachodu! Niewiele uczelni w Polsce oferuje kształcenie na studiach weterynaryjnych, dlatego rokrocznie komisje rekrutacyjne muszą odrzucić setki zgłoszeń kandydatów. A lekarzy weterynarii wciąż jest mało w naszym kraju, Polacy wbrew pozorom kochają zwierzęta, praktycznie w co trzecim polskim domu mieszka jakiś czworonóg. Niestety wciąż kwestia zgłoszenia się do weterynarza z danym problemem to kwestia trudna. Panuje u nas pogląd, że zwierzę się wyliże, nie potrzebna mu pomoc. Często w przypadku dziko żyjących zwierząt tak jest. Jednak nasze czworonogi niestety zagubiły swoje instynkty i nie tak łatwo się wylizują z chorób. Coraz częściej chorują na nowotwory, za mało się ruszają, za dużo jedzą, z powodu otyłości pojawiają się w ich życiu komplikacje zdrowotne. Może to dobre pole do popisu dla młodych lekarzy weterynarii - by edukować Polaków o tym, jak zadbać o zdrowie zwierzaków, że weterynarz to nie jest zło, to osoba, która chce Wam i Waszym pupilom pomóc? Jeśli czujesz powołanie do tego rodzaju zadań, to zdawaj porządnie maturę i zgłoś się na studia weterynaryjne w Poznaniu. Bycie weterynarzem to rodzaj misji do spełnienia, nie zapominaj o tym!

Uczelnie i kierunki weterynaryjne w Poznaniu

 

UNIERSYTET PRZYRODNICZY STUDIA WETERYNARYJNE

Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

Na studia weterynaryjne zaprasza Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu na Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, prowadzone tu studia to:

  • weterynaria - studia jednolite magisterskie stacjonarne, uzyskanie dyplomu lekarza weterynarii
  • zootechnika - studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne, inżynierskie i magisterskie; specjalności: ekologiczny chów zwierząt, hodowla zwierząt, hodowla zwierząt wolnożyjących i amatorskich

 

Rekrutacja na studia weterynaryjne w Poznaniu

Aby dostać się na studia weterynaryjne należy przede wszystkim zdać na maturze rozszerzoną biologię i chemię. To podstawa dla komisji rekrutacyjnej. Bez tych przedmiotów nie musicie nawet składać papierów na weterynarię… W przypadku zootechniki chemię możecie wymienić na matematykę.

 

Praca po studiach weterynaryjnych

Po studiach weterynaryjnych możecie podjąć samodzielną pracę na stanowisku lekarza weterynarii. To zawód dla ludzi z pasją. Jeśli Ci jej nie zabraknie to z pewnością znajdziesz szereg swoich Klientów, którzy z chęcią oddadzą zdrowie swoich pupili w Wasze ręce. Praca lekarza weterynarii polega na dokonywaniu oceny stanu zdrowia zwierząt, jak i zapobiegania chorobom, rozpoznawanie ich i leczenie. Lekarze weterynarii są również zobowiązani do wydawania opinii i orzeczeń lekarsko-weterynaryjnych. Prowadzą również nadzór weterynaryjny nad prawidłowością hodowli zwierząt. Absolwenci studiów weterynaryjnych są bardzo dobrze przygotowani do samodzielnego pełnienia swoich obowiązków. Upowszechniają wiedzę na temat zdrowia i życia zwierząt. Pracują w terenie, w laboratoriach diagnostycznych, jak i instytucjach naukowo-badawczych i doradczych. Część weterynarzy pracuje w organizacjach prośrodowiskowych opiekując się dzikimi zwierzętami, ratując na przykład wymierające gatunki. Zootechnicy natomiast są przygotowani do pełnienia pełnego nadzoru, sprawowanie kontroli nad hodowlami, chowami zwierząt. Mogą znaleźć zatrudnienie w administracji rządowej i samorządowej związanej bezpośrednio z rolnictwem. Absolwenci zootechniki zajmują się również doradztwem rolniczym - pracują często w służbach inseminacyjnych, przedsiębiorstwach zajmujących się obrotem zwierząt, jak i produktami i surowcami pochodzenia zwierzęcego. Część zootechników prowadzi gospodarstwa rolne. 

 

Olga HuckoTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)