Psychologia Katowice

Psychologia Katowice

psychologia studia katowice

Psychologia Katowice

Ludzie potrzebują wsparcia, psychika człowieka jest znacznie słabsza niż fizyczność, dlatego praktycznie od zawsze istniał zawód psychologa, czyli człowieka wspierającego innych. Podczas studiów psychologicznych w Katowicach będziecie mieli możliwość poznania delikatnej materii ducha, myśli, procesów, zachodzących w drugim człowieku, a także problemów, z jakimi mierzymy się współcześnie. Zdobędziecie kompetencje do rozpoznawania społecznych i indywidualnych problemów psychologicznych, a także znajdziecie odpowiedź - jak pomagać. Interwencje psychologiczne bywają bardzo trudne, wymagają niemałej siły i odpowiedniego przygotowania, by nie przejmować wszystkich negatywnych myśli na siebie. Planowanie interwencji psychologicznej, spokój w działaniu - tu niezbędne elementy pracy psychologa, które poznacie podczas studiów psychologicznych w Katowicach Na Uniwersytecie Śląskim możecie również realizować studia społeczne, z różnego rodzaju dziedzin, głównie opartych na doradztwie. To wspaniała droga dla osób, które nie chcą zbyt mocno angażować się w problemy psychiczne innych, nie czują w sobie powołania do pełnienia misji, ale którym los innych nie jest obojętny. Studia społeczne to socjologia, politologia, praca socjalna, czy nauki polityczne. To idealna droga dla przyszłych polityków, mających wpływ na kształt dzisiejszego świata. Jeśli czujecie w sobie społeczne powołanie, wybierzcie się na studia społeczne, które wyposażą Was w niezbędną wiedzę oraz umiejętności, choćby komunikacyjne, do sprawnego działania w obranym przez Was kierunku. Sprawdźcie, jakie studia możecie wybrać w Katowicach.

 

Psychologia - uczelnie i kierunki psychologiczne w Katowicach

 


UNIWERSYTET ŚLĄSKI - STUDIA PSYCHOLOGICZNE

Wydział Pedagogiki i Psychologii

  • psychologia kliniczna człowieka dorosłego
  • psychologia sądowa
  • psychologia rozwoju człowieka i rodziny w cyklu życia
  • psychologia pracy i organizacji
  • psychologia zdrowia i jakości życia

dowiedz się więcej>

 

Rekrutacja na psychologię w Katowicach

Jak dostać się na studia psychologiczne lub społeczne? Przede wszystkim zdając śpiewająco maturę z języka polskiego, języka obcego, a także matematyki… i dodatkowego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Przedmiot możecie sobie dowolnie wybrać. Komisja kwalifikacyjna wyłoni najlepsze wyniki maturalne i kandydatów wpisze na listę studentów. Dlatego uczcie się pilnie i nie zaniedbujcie egzaminów dojrzałości. W większości kierunków istotne są wyniki maturalne podczas rekrutacji. Tylko nieliczne specjalizacje wymagają dodatkowych aspektów, które mogą przeważyć Wasze być lub nie być na uczelni.

 

Praca po studiach na kierunku psychologia

Wybierając studia psychologiczne od samego początku przygotowywać się będziesz do pełnienia roli pomagacza, wspierającego innych, porządkującego myśli, słowa. Studia psychologiczne w Katowicach przygotują Cię do samodzielnej, merytorycznej i warsztatowej pracy w zawodzie. Będziesz mógł podjąć pracę w różnego rodzaju instytucjach społecznych, ośrodkach pomocy, jak i interwencji kryzysowej. Będziesz specjalistą od materii ducha i samopoczucia, więc znajdziesz zatrudnienie w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, szkołach i placówkach oświatowych, jak i w klubach sportowych, by rozwijać i trenować postawę sportowców. Fundacje, stowarzyszenia oraz szpitale dla chorych somatycznie i hospicja, to miejsca pracy psychologów, którzy pomagają innym w cierpieniu, wspierają i leczą wewnętrzny ból. W zależności od tego, w którym kierunku chcesz iść po studiach - znajdziesz pracę w biznesie, w działach human resources, agencjach reklamowych, public relations. jak i w branży szkoleniowy, a także w pracowniach testów psychologicznych, jak i więzieniach, placówka resocjalizacyjnych, policji, w wojsku. Absolwenci psychologii nie mogą narzekać na brak różnorodności wyboru. W przypadku absolwentów studiów społecznych jest równie ciekawie. Studia społeczne, takie jak kognitywistyka czy socjologia, kształtują ludzi o bardzo wnikliwym spojrzeniu na innych, na świat, ludzi, którzy poddają analizie zjawiska, sytuacje, zachowania, by wyciągać wnioski i uczyć się prognozowania zdarzeń oraz odpowiedniego reagowania na nie. Dlatego absolwenci studiów społecznych świetnie sprawdzają się w świecie polityki, publicystyki, jak i działalności lobbystycznej. Osoby z wykształceniem społecznym znajdują pracę w ośrodkach badawczych, instytucjach naukowych, jak i ośrodkach badania opinii publicznej. To ludzie dobrze przygotowani do pracy z innymi, pracy w grupie, pracy projektowej. Instytucje europejskie, agencje Public Relations czy agencje interaktywne, to dobry start zawodowy. Po studiach społecznych większość ścieżek zawodowych pozostaje dla Was otwarta. Trzeba się tylko zdecydować, w którą stronę podążyć.

 

Olga HuckoTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)