Psychologia Wrocław

Psychologia Wrocław

psychologia studia wrocław

Psychologia studia Wrocław

Myślisz o studiach psychologicznych lub społecznych? Interesują Cię tajniki komunikacji, manipulacji, umiejętności dyplomatyczne? To dobrze, że tu jesteś. Poznaj razem z nami studia na kierunku psychologia we Wrocławiu. Czego się tutaj możesz nauczyć i dowiedzieć? Przede wszystkim przez lata studiów poznasz naturę ludzką - niezależnie od tego, czy będziesz studiować psychologię czy stosunki międzynarodowe. Jeden i drugi kierunek opiera się na tej samej dziedzinie wiedzy - na nauce o człowieku jako istocie społecznej, żyjącej wśród wielu innych osób, działającej i realizującej swoje cele. Studia psychologiczne i społeczne uwrażliwią Cię na wiele różnych problemów, z jakimi zmagają się ludzie. Poznasz mechanizmy współdziałania, realizowania polityki krajowej, jak i międzynarodowej, a także dowiesz się, jak można ludziom pomagać, jak wspierać innych i jak świadomie kształtować relacje z ludźmi na świecie. Studia na kierunku psychologia są przygodą w głąb życia różnych społeczności. Polecamy nie poddawać się przeciwnościom losu i przy okazji studiów - poznawajcie świat, wyjeżdżajcie na różnego rodzaju oferowane wymiany międzynarodowe, uczcie się poza granicami kraju, jak i bądźcie otwarci na przybyłych. Praktyka życia najlepiej podpowie Wam kierunek rozwoju, jaki zapoczątkujecie podczas studiów psychologicznych i społecznych we Wrocławiu. To wspaniała okazja, by nabyć liczne kompetencje miękkie, którymi z pewnością zawładniecie światem! Czy warto podejmować ten trud poznawania ludzi i sposobów komunikowania się? Pomagania innym? Jeśli tylko czujecie ku temu powołanie - to tak. Bez serca do swojej pracy nie poznacie tajników sztuki psychologicznej, ani społecznej.

Uczelnie i kierunki psychologiczne i społeczne we Wrocławiu

Studia psychologiczne możecie podjąć na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Psychologii, gdzie prowadzone są jednolite studia magisterskie ogólno profilowe w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na kierunku PSYCHOLOGIA. Na Wydziale Fizjoterapii możecie również podjąć studia z zakresu Terapii zajęciowej - w dwustopniowym trybie kształcenia, stacjonarnym i niestacjonarnym.

Studia psychologiczne prowadzi również prywatny Uniwersytet SWPS, czyli Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, możecie podjąć tutaj studia:

 • psychologia - studia jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: psychologia biznesu, psychologia kliniczna
 • psychologia - studia I stopnia licencjackie, specj. psychologia w zarządzaniu i reklamie, psychologia zdrowia psychicznego i somatycznego
 • Psychologia studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: psychologia biznesu, psychologia kliniczna
 • Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej - 4-letnie studia psychoterapeutyczne
 • coaching - studia podyplomowe
 • grafika reklamowa - studia podyplomowe
 • kryzys i interwencje kryzysowe - studia podyplomowe
 • master class of management - psychologia działań menadżerskich - studia podyplomowe
 • mediacje rodzinne i małżeńskie - studia podyplomowe
 • negocjacje i mediacje w organizacjach i biznesie - studia podyplomowe
 • praktyczna diagnoza psychologiczna - studia podyplomowe
 • przywództwo, zarządzanie zespołem i konfliktem interesów - wpływ społeczny w organizacji - studia podyplomowe
 • psychodietetyka - studia podyplomowe
 • psychologia pozytywna - studia podyplomowe
 • psychologia śledcza w praktyce operacyjnej i procesowej - studia podyplomowe
 • psychologia transportu z elementami psychodiagnostyki - studia podyplomowe
 • psychoonkologia - studia podyplomowe
 • specjalizacja w psychologii klinicznej - studia podyplomowe
 • stosowana psychologia sportu - studia podyplomowe
 • terapia i edukacja w asyście zwierząt w teorii i w praktyce - studia podyplomowe
 • terapia pedagogiczna z arteterapią - studia podyplomowe
 • wczesne, wieloaspektowe wspomaganie rozwoju dziecka - studia podyplomowe
 • zarządzanie potencjałem pracowników - studia podyplomowe
 • neurologopedia - studia podyplomowe
 • Podyplomowe Studia Trenerów Biznesu

 

Rekrutacja na studia psychologiczne i społeczne we Wrocławiu

Jeśli marzysz o podjęciu studiów psychologicznych we Wrocławiu, to już dziś siadaj do nauki i poznawaj tajniki biologii! Tak, to biologia jest głównym przedmiotem gratyfikującym Cię przed komisją rekrutacyjną. Oprócz przedmiotów humanistycznych, poważnie potraktuj biologię. Biologia w rekrutacji na studia społeczne nie ma aż takiego znaczenia. Każdy kierunek stawia przed kandydatami innego rodzaju wymagania. Dlatego zanim zdecydujecie się, jaki przedmiot na maturze zdawać, sprawdźcie wymogi rekrutacyjne danego kierunku studiów, by jak najlepiej przygotować się do konkursu świadectw.

 

Praca po studiach psychologicznych i społecznych

Studia psychologiczne i społeczne przygotowują przyszłych terapeutów, dyplomatów, działaczy w branży HR, jak i często - marketingu. Po studiach psychologicznych, możesz zostać tzw. klinicystą i pracować z osobami z problemami psychicznymi, prowadzi praktykę psychologiczną, bądź różnego rodzaju zajęcia terapeutyczne. Możesz również pracować w szkole jako psycholog. Po takich specjalizacjach jak psycholog biznesu znajdziesz dla siebie miejsce w dużych firmach międzynarodowych, w których zarządzanie ludźmi, szkolenie pracowników i dbanie o ich nastawienie do pracy jest niezwykle ważne (i pracodawcę na takie działania stać!). Studia psychologiczne będą również wspaniałą podporą w pracy handlowca - tak, dzięki znajomości tajników ludzkiego sposobu pojmowania rzeczywistości i komunikacji międzyludzkiej, psycholodzy świetnie sprawdzają się w pracy w roli sprzedawcy czy przedstawiciela handlowego. Po studiach społecznych możecie wejść w rolę wykształconego polityka, dyplomaty czy samorządowca. Nikt Wam również nie zabroni starać się o pracę w roli dziennikarza, redaktora czy publicysty. Wasze umiejętności analizy i rozumienia tekstu, pisania, edytowania i opowiadania przydadzą się na wielu stanowiskach. Możecie szukać zatrudnienia w instytucjach państwowych i samorządowych. Np. w ambasadach polskich rozlokowanych w całym świecie, bądź w Pałacu Prezydenckim. Studia społeczne pozwolą Wam poznać mechanizmy rządzące światem polityki i dużego biznesu, jak i codziennymi sprawami międzyludzkimi. Możecie więc starać się o zatrudnienie w organizacjach pozarządowych, instytutach kultury, czy fundacjach. Umiejętności społeczne są jednymi z najcenniejszych w dzisiejszym świecie. Aby ów fakt przełożył się na Wasz sukces finansowy, pamiętajcie, by mieć własny pomysł na siebie i go skutecznie realizujcie! Studia pomogą Wam zdobyć niezbędną wiedzę i kompetencje, wy sami zdobędziecie fach, dzięki któremu podbijecie rynek pracy. Powodzenia!

Olga HuckoTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)