Na uczelniach w łodziJak być aktywnym studentem zimą?

 

5 sposobów jak spędzić wolny czas po zajęciach w Łodzi

Masz już dość spędzania wolnego czasu na Facebooku, a na dworze temperatura spada poniżej zera? Nie masz pomysłu na działanie lub chciałbyś spróbować czegoś nowego? A może potrzebujesz nowych wyzwań? Przygotowaliśmy kilka inspiracji, co robić w Łodzi zimą.

 

1.Off Piotrkowka Center- trochę kultury!

Idealne miejsce dla wszystkich interesujących się sztuką. Off Piotrkowska Center znajdująca się w dawnej fabryce Ramischa jest dzisiaj zaadoptowana kulturalnie i inspirująco. Miejsce, gdzie można dobrze zjeść i ukulturalnić się- niebanalne filmy (np Filmowy poniedziałek w klubie DOM- wjazd free), muzyka, wernisaże- każdy może znaleźć coś dla siebie.

2. Idziemy na lodowisko!

Mimo, że na dworze mróz, zakładając łyżwy w ogóle się tego nie czuje. Miłośnicy rolek mogą
 w zimie zastosować łyżwy jako alternatywę. Tego typu amatorski sport nie wiąże się   szczególnie ze zbyt dużymi kosztami, a daje dużo frajdy i podnosi poziom endorfin. Jeśli lubisz łyżwy, ale nie masz się z kim wybrać na pomoc przychodzi portal
na-kawe.net, dzięki któremu możesz znaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach i umówić się np. na łyżwy w realu.

3. Jedzenie, zakupy, kultura

To chyba dotyczy każdego z nas. Dobrym pomysłem na spędzenie zimowego dnia jest wstąpienie do Manufaktury. Duży wybór kawiarni i restauracji zaaranżowanych w ciekawych klimatach, możliwość uzupełnienia swojej garderoby i nie tylko, ale także często organizowane spotkania z ludźmi na topie (m. in. Stefanem Antiga, Dawidem Podsiadło), różne pokazy, show.

4. Wskocz do wody! Lub pod wodę… - Basen, a może nauka nurkowania?

Chyba nie trzeba wymieniać korzyści płynących z aktywnego spędzania wolnego czasu. Pływanie rozluźnia mięśnie, szczególnie po całym dniu zajęć. Można również zadbać
o sylwetkę, szczególnie przed Sylwestrem, a czasem też poznać kogoś ciekawego… ;) Pływanie zwiększa odporność oraz nie obciąża stawów. Szczególnie polecamy osobom aktywnym, którzy nie lubią mroźnego zimowego powietrza, a nie lubią siedzieć bezczynnie.

Bardzo popularna staje się też nauka nurkowania, dla bardziej zaawansowanych lub szukających nowych wrażeń.

5. Windą do nieba

Punkt widokowy na cały obszar Nowego Centrum Łodzi mieści się na 15-stym piętrze biurowca wieżowca Textilimpexu w Łodzi przy ulicy Traugutta 25 i można się tam wybierać w dni robocze w  godz. 10-18 lub w soboty w godz. 10-14.

 

 

 

(js)

prawo uw


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE