Prawo Lublin

Prawo Lublin

prawo studia Lublin

Prawo studia Lublin

Prawo to kierunek dla zdeterminowanych, dla osób, które mają w sobie moc, by nauczyć się całego kodeksu na pamięć, a co ważniejsze - zdobyć umiejętność jego odpowiedniej interpretacji. To kierunek wymagający, trudny, ale poniekąd opłacalny. Zanim zostaniecie niezależnymi adwokatami, prokuratorami czy sędziami minie wiele lat od studiów. Po studiach będziecie zobligowani do zrobienia aplikacji adwokackiej, radcowskiej czy sędziowskiej. Bez egzaminów zawodowych nie będziecie mogli pełnić funkcji prawników jako tako. Będziecie mogli wykorzystywać swoją wiedzę i umiejętności w pracy, jednak praca w sądzie, bądź jako adwokata niestety nie będzie możliwa. Dlatego wybierając się na studia prawnicze, musicie zdawać sobie sprawę, że czeka Was nie tylko pięcioletnia nauka na studiach, ale i po ich ukończeniu będziecie zobligowani do uczenia się i zdawania kolejnych egzaminów, co może potrwać kilka ładnych lat. Oczywiście podczas aplikacji musicie pracować w kancelarii bądź w sądzie. Studia prawnicze wyposażą Was w naprawdę wiele umiejętności - logicznego, przyczynowo-skutkowego działania, ale i pomogą Wam w ukształtowaniu szlachetnej postawy, poczucia sprawiedliwości, refleksji o tym, co ludzkie. Studia na kierunku prawo należą do tak zwanych elitarnych kierunków studiów, nietypowych, wymagających, ale i też prowadzących do bardzo konkretnego celu. Jeśli czujesz, że taka jest Twoja droga, to wybierz się na studia prawnicze i działaj. To jedyna droga do tego trudnego, a pięknego zawodu. Sprawdźcie, gdzie możecie studiować prawo w Lublinie.

 

Uczelnie i kierunki prawnicze w Lublinie

 


PRAWO STUDIA LUBLIN - UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ

Studia prawnicze i administracyjne prowadzone są na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej w Lublinie. To główny ośrodek naukowy, choć nie jedyny w Lublinie, który prowadzi studia prawnicze. Kierunki, jakie są tu prowadzone to:

 • prawo - studia jednolite magisterskie, stacjonarne, niestacjonarne,
 • kierunek prawno-biznesowy - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • kierunek prawno-menedżerski - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • administracja - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • bezpieczeństwo wewnętrzne - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • administracja publiczna - studia podyplomowe
 • ochrona danych osobowych - studia podyplomowe
 • ochrona własności intelektualnej w dziedzinie nauki i kultury - studia podyplomowe
 • prawo gospodarcze i handlowe - studia podyplomowe
 • prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - studia podyplomowe
 • prawo technologii informacyjnych - studia podyplomowe

Dowiedz się więcej>

 

 


PRAWO STUDIA LUBLIN - KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI

Studia prawnicze prowadzi również Katolicki Uniwersytet Lubelskim na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, możecie się tu wybrać na studia na kierunkach:

 • prawo - studia jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • prawo kanoniczne - studia jednolite magisterskie
 • administracja - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • administracja - rejestracja stanu cywilnego - studia podyplomowe
 • podatki i prawo podatkowe - studia podyplomowe
 • prawo antyterrorystyczne - studia podyplomowe
 • prawo pracy i ubezpieczenia społeczne - studia podyplomowe

Dowiedz się więcej>

 

Rekrutacja na studia na kierunku prawo w Lublinie

Jeśli chcesz zostać prawnikiem to przyłóż się do nauki historii, języka polskiego, obcego i dodatkowego przedmiotu na poziomie rozszerzonym - najlepiej weź pod lupę i matematykę i na przykład geografię. Na studia prawnicze obowiązują dość wysokie progi rekrutacyjne. Musicie naprawdę dobrze zdać maturę, by pojawić się na liście studentów. Konkurs świadectw to jedyna droga dostania się na studia prawnicze.

 

Praca po studiach na kierunku prawo

Po studiach prawniczych większość osób rozpoczyna swoją przygodę z aplikację: radcowską, adwokacką lub sędziowską. Wybieracie jedną ze specjalizacji i pracujecie w wybranym przez siebie miejscu. Pod okiem doświadczonych prawników, sędziów, radców prawnych uczycie się i jednocześnie stawiacie pierwsze kroki w zawodzie. Na koniec okresu aplikacji musicie zdać egzamin zawodowy. Bardzo trudny, wymagający wiedzy z całego zakresu prawa, a nie z wybranej dziedziny. Wiele osób powtarza egzamin kilkukrotnie, nim otrzyma upragniony tytuł. Prawnicy znajdują zatrudnienie w kancelariach adwokackich - prywatnych firmach lub w instytucjach państwowych - sądach, prokuraturach. Prawnicy zrzeszają się i działają wspólnie na rzecz wymiaru sprawiedliwości i niezależności władzy sądowniczej. Administratywiści po swoich studiach pracują w administracji samorządowej i państwowej, realizują karierę polityczną, bądź organizacyjną. Niewielu absolwentów po tego rodzaju studiach rozpoczyna samodzielną przygodę z działalnością gospodarczą, choć też się takie przypadki zdarzają. Studia administracji pozwalają na dogłębne poznanie systemu organizacji państwa polskiego. Tak samo studia prawnicze, jak administracji, nie są to studia uniwersalne, co znaczy, że ciężko jest prawnikowi wykształconemu w Polsce zmienić kraj zamieszkania i pracowania, choć nie jest to niemożliwe. Studia prawnicze i administracji skupiają się na polskim systemie prawnym i organizacyjnym.

Anna Szumacher

 

Komentarze (0)