Psychologia studia Lublin

Psychologia studia Lublin

psychologia studia Lublin

Psychologia studia Lublin

Jesteś społecznikiem? Chcesz pomagać innym? Rozwiązywać problemy całego świata? Badać ludzi, relacje, sposoby myślenia o świecie? Wybierz kierunek z grupy studiów psychologicznych i społecznych w Lublinie. To najlepszy wybór dla osób o społecznym podejściu do życia. W ramach tych studiów możecie kształcić się jako przyszli animatorzy kultury, terapeuci, coach’e, mentorzy czy naukowcy, zajmujący się umysłem ludzkim, poznaniem, odpowiadaniem na pytania: co tak właściwie jest, a czego nie ma, dokąd zmierzamy, jak widzimy świat. Studia społeczne to również praca socjalna - czyli taki kierunek, który przygotuje Was do pełnienia ważnej funkcji w łańcuszku pomocy społecznej. Możecie również wejść w rolę doradców kariery i rozwoju. Studia społeczne trzeba czuć. Pragnienie pomagania innym to podstawa Waszego rozwoju. Studia te wymagają aktywności, odwagi i zamiłowania do czytania. Tak - spore ilości literatury przewiną się przez Wasze ręce, jeśli podejmiecie decyzje o podjęciu nauki o studiach psychologicznych i społecznych.

Sprawdźcie, na jakie kierunki w Lublinie możecie się wybrać i - czy warto któremuś z nich poddać się i podążyć w stronę jednej ze specjalizacji.

 

Uczelnie i kierunki psychologiczne w Lublinie

 


PSYCHOLOGIA STUDIA LUBLIN - UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ

Studia psychologiczne w Lublinie prowadzi głównie Uniwersytet Marie-Curie Skłodowskiej, możecie wybrać się na kierunki takie jak:

  • arteterapia z elementami psychologii twórczości - studia podyplomowe
  • asystent osoby starszej - studia podyplomowe
  • coaching i mentoring - studia podyplomowe
  • diagnoza, terapia i edukacja osób z autyzmem - studia podyplomowe
  • diagnoza i terapia neuropsychologiczna - studia podyplomowe
  • mediacja szkolna i sądowa - studia podyplomowe
  • nauki o poznaniu i komunikacji społecznej - studia III stopnia
  • psychologia - jednolite studia magisterskie, spec. psychologia kliniczna i neuropsychologia, psychologia przemysłowa, psychologia rodziny, psychologia społeczna, psychologia wspomagania rozwoju i edukacji

Dowiedz się więcej>

 

 


PSYCHOLOGIA STUDIA LUBLIN - KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II również prowadzi studia psychologiczne w Lublinie, uczelnia zaprasza na kierunki:

  • doradztwo kariery i doradztwo personalne - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • psychologia - jednolite studia magisterskie

Dowiedz się więcej>

 

Rekrutacja na studia psychologiczne i społeczne w Lublinie

Jedyną możliwością dostania się na studia społeczne i psychologiczne w Lublinie jest przystąpienie do konkursu świadectw i wykazanie przed komisją rekrutacyjną, że jesteście najlepszymi uczniami i potencjalnie dobrymi studentami. Świadczą o tym wyniki z Waszych matur i świadectwa ukończenia szkoły średniej. Wyniki z wymaganych przedmiotów kierunkowych są najcenniejsze. Dlatego, żeby zwiększyć swoje szanse dostania się na studia, sprawdźcie przed złożeniem dokumentów, jakie przedmioty są cenione najbardziej przez komisję rekrutacyjną!

 

Praca po studiach psychologicznych

Co tak właściwie można robić po studiach psychologicznych i społecznych? W przypadku psychologów sytuacja jest dość oczywista. To osoby pracujące w poradniach, szpitalach psychiatrycznych, prowadzące własne gabinety terapeutyczne czy wspierające rodziców w prawidłowym systemie wychowawczym. Absolwenci wspierają innych w trosce o jakość ich życia, w rozwoju kariery zawodowej, szkolenia się, uczą jak radzić sobie ze stresem, jak pięknie żyć. Jeszcze w trakcie studiów warto angażować się w liczne inicjatywy dodatkowe, stwarzające możliwości trenowania się w przyszłym zawodzie. W przypadku innych kierunków studiów społecznych zdobędziecie różne kompetencje, które można wykorzystać we wszelkich aktywnościach życiowych. Kompetencje specjalistyczne, np. po ukończeniu studiów pracy socjalnej to umiejętność pomagania potrzebującym, znajomość systemu pomocy w Polsce, wiedza o aspektach prawnych, potrzebach ludzi i możliwości ich spełnienia. Studia społeczne umożliwią Wam podjęcie pracy w instytucjach państwowych, jak i firmach prywatnych - jako trenerzy, szkoleniowcy, zarządcy czy realizatorzy projektów. Kończenie studiów społecznych pozostawia Wam niejako otwartą furtkę ku przyszłości. Dzięki licznym kompetencjom specjalistycznym, komunikacyjnym, językowym i informatycznym z pewnością nie będziecie mieć problemu ze znalezieniem pracy, o ile będziecie mieli pomysł na to - gdzie chcecie pracować i w jakim wymiarze. Zdobędziecie wystarczające umiejętności i wiedzę, by dalej się rozwijać i działać.

Olga HuckoTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)