Studia filologiczne Zielona Góra

Studia filologiczne Zielona Góra

studia filologiczne Zielona Góra

Studia filologiczne Zielona Góra

Bardzo dobra znajomość języka, także ojczystego, otwiera wiele drzwi do kariery zawodowej. Świetnie władający językiem mają łatwiej, a jeśli posługują się do tego językiem popularnym, to niemal cały świat stoi przed nimi otworem. Jak dogłębnie poznać wybrany język? Na studiach filologicznych w Zielonej Górze. Studia te od lat cieszą się sporą popularnością, choć do najłatwiejszych nie należą. Wymagają systematyczności i solidnego zaangażowania, ale jeśli posiada się naturalną łatwość nauki języków, dobry słuch i niezłą pamięć, to studia będą po prostu czystą przyjemnością.

Studia filologiczne to możliwość poznania kultury, cywilizacji, literatury, historii i problemów współczesności danego kraju. Dają także instrumenty do samokształcenia i rozwijania swoich zainteresowań. Czyli nieprawdą jest, że absolwent tych studiów zostaje nauczycielem i dręczy uczniów dyktandami? Mogąc pochwalić się perfekcyjną znajomością języka, można potem pochwalić się ciekawą pracą. Gdzie? Na przykład w biznesie. Wiele dużych, międzynarodowych firm chce mieć w swoich szeregach osoby umiejące świetnie porozumieć się z kontrahentami w różnych językach. Jeśli posiadasz zapał, jesteś zainteresowany językiem, którego chcesz się uczyć i chcesz poznać kulturę i obyczaje wybranego kraju, to studia filologiczne w Zielonej Górze są właśnie dla Ciebie. Zapoznaj się z ich ofertą i wybierz kierunek dla siebie. Uniwersytet Zielonogórski czeka.

 

Uczelnie i kierunki studiów filologicznych w Zielonej Górze

 


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA FILOLOGICZNE

Wydział Humanistyczny zaprasza:

  • Filologia francuska z drugim językiem romańskim,
  • Filologia rosyjska z dodatkowym językiem angielskim,
  • Język francuski w komunikacji zawodowej, z drugim językiem romańskim,
  • Filologiczna obsługa Internetu i e-edytorstwo,
  • Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim,
  • Literatura popularna i kreacje światów gier;
  • Filologia angielska,
  • Filologia germańska;
  • Filologia rosyjska,
  • Filologia polska.

dowiedz się więcej 

Uczelnia prowadzi także studia podyplomowe, na kierunkach: Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo oraz Filologiczna obsługa administracji i biznesu.

 

Rekrutacja na studia filologiczne w Zielonej Górze

Aby dołączyć do grona studentów należy wziąć udział w wyścigu, nazywanym konkursem świadectw. Należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z języka obcego, języka polskiego, historii, bądź wiedzy o społeczeństwie.

 

Praca po studiach filologicznych w Zielonej Górze

Wysoko rozwinięte kompetencje językowe są w cenie, a znajomość nawet kilku języków stanowi wartość dodaną zwłaszcza na początku kariery zawodowej. Znajomość przynajmniej jednego języka obcego już robi różnicę i zwiększa szansę na zatrudnienie i lepsze wynagrodzenie. A perfekcyjna znajomość danego języka otwiera drzwi zupełnie nowych możliwości. Świat się zmienia, a wraz z nim biznes i podejście do niego. Dlatego absolwenci studiów filologicznych mogą znaleźć zatrudnienie w dużych, międzynarodowych firmach, w których znajomość języka obcego jest czymś więcej niż obowiązkiem. Innymi, bardziej standardowymi możliwościami są usługi tłumaczeniowe, edukacja i szkolnictwo (zarówno w szkole podstawowej, liceum, czy też w popularnych szkołach językowych), czy też coraz popularniejszy outsourcing językowy, czyli usługa polegają na realizacji wszystkich elementów związanych z komunikacją w języku obcym. Inną opcją jest praca w mediach. Absolwent filologii polskiej świetnie włada piórem i słownictwem, zatem sprawdziłby się w roli dziennikarza, czy prowadzącego audycję radiową czy telewizyjną. Absolwenci studiów filologicznych coraz częściej i coraz mocniej obalają mit, mówiący o tym, że po ukończeniu nauki mogą jedynie wykonywać zawód „pani od polskiego”, czy „pana od niemieckiego”. 

 

Jan JarmużTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)