Studia fizyczne Toruń

Studia fizyczne Toruń

Studia fizyczne Toruń

Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce do studiowania fizyki niż Toruń? To właśnie tutaj urodził się Mikołaj Kopernik, autor dzieła „O obrotach sfer niebieskich”, przedstawiającego szczegółowo i w naukowo użytecznej formie heliocentryczną wizję wszechświata. Na dodatek studenci zgłębiają wiedzę na uczelni jego imienia. Studia fizyczne w Toruniu to nie lada gratka dla tych, których interesuje badanie i wyjaśnianie najbardziej fundamentalnych procesów zachodzących w przyrodzie. Kształcenie nakierowane jest przede wszystkim na fotonikę i fizykę kwantową, zatem jeśli jesteście zastanawiacie się nad tym, jak nanocząstka złota wpływa na świecenie pojedynczych cząsteczek, czy też zastanawiacie się czy można mierzyć skład atmosfery planet w układach pozasłonecznych, o co chodzi z komputerem kwantowym i czy da się podejrzeć pojedyncze receptory w oku człowieka, to warto zainteresować się także tym, jak dostać się na studia i odkryć niesamowity świat nauki. Studia fizyczne w Toruniu to także fizyczna techniczna. Jedyna w Polsce akredytowana przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych oraz European Network for Accreditation of Engineering Education. Dodatkowo, na mocy europejskiej akredytacji EUR-ACE Label wraz z dyplomem ukończenia nauki absolwenci otrzymują odpowiedni certyfikat w języku angielskim, informujący o spełnieniu standardów europejskich ENAEE. Co jeszcze warto dodać? Studenci astronomii uczestniczą w wielu międzynarodowych programach badawczych i odkryciach naukowych oraz współpracują z wieloma zagranicznymi ośrodkami. Czyż to nie brzmi interesująco? Ty także możesz dołączyć do tego grona! Koniecznie sprawdź jak wyglądają studia fizyczne w Toruniu!

 

Uczelnia i kierunki studiów fizycznych w Toruniu

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA FIZYCZNE

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki stosowanej zaprasza:

  • Fizyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Fizyka doświadczalna i zastosowania komputerów, Fizyka teoretyczna i zastosowania komputerów, Nauczanie fizyki i matematyki;
  • Fizyka techniczna: studia I II- stopnia. Specjalności: Inżynieria systemów pomiarowych, Cyfrowe systemy automatyki, Fizyka medyczna, Optoelektronika i Mikroelektronika;
  • Astronomia: studia I i II- stopnia.

dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na studia fizyczne w Toruniu

Aby dołączyć do grona studentów i zająć się zgłębianiem nauki, należy utwierdzić wszystkich, że udźwignie się tak potężny ciężar wiedzy. Przepustką na studia fizyczne jest oczywiście konkurs świadectw. Należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami nie tylko z fizyki, ale także z innych przedmiotów ścisłych: matematyki, chemii, biologii. Nie warto zapominać o języku obcym, który będzie wykorzystywany nie tylko podczas nauki, ale także w przyszłości, w pracy zawodowej.

 

Praca po studiach fizycznych w Toruniu

Fizyka i jej zasady otaczają nas wszędzie, w każdej sekundzie życia. To najlepszy znak, że absolwenci studiów fizycznych w Toruniu nie powinni martwić się o pracę po zakończeniu nauki i uzyskaniu dyplomów. W zależności od ukończonego kierunku, na absolwentów czekają wielorakie zadania. Absolwenci kierunku Astronomia mogą zostać zatrudnieni jako: specjaliści w ośrodkach badawczych, jako popularyzatorzy nauki, nauczyciele fizyki i astronomii, specjaliści od zaawansowanej obsługi systemów komputerowych. Absolwenci kierunku Fizyka mogą znaleźć pracę jako programiści, specjaliści od modelowania różnorodnych procesów, specjaliści od sieci, analitycy, czy też pracownicy laboratoriów i innych ośrodków badawczych oraz wdrażających najnowsze technologie, a nawet w bankowości i innych instytucjach finansowych, z uwagi na wysokie kwalifikacje związane z ICT ora ścisłość myślenia sprawdzającą się w fintechu. A co mogą robić absolwenci Fizyki technicznej? Mogą pracować przy instalacji, eksploatacji i konserwacji zautomatyzowanych linii produkcyjnych, jako specjaliści od oprogramowania lub sprzętu w różnych dziedzinach, w których produkcja lub usługi oparte są na systemach komputerowych, w ośrodkach medycznych wykorzystujących metody fizyczne do diagnostyki i terapii, czy też wszędzie tam, gdzie przydatna jest umiejętność modelowania procesów i rozwiązywania niestandardowych problemów. Warto próbować, warto się starać i mierzyć wysoko. Za przykład niechaj posłużą toruńscy – a jakże – astronomowie, którzy stworzyli jeden z najbardziej precyzyjnych na świecie katalogów obszarów narodzin masywnych gwiazd oraz odkryli pod dwadzieścia pozasłonecznych układów planetarnych. Można? Można! 

 

Jan JarmużTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)