Studia historyczne Toruń

Studia historyczne Toruń

Studia historyczne Toruń

Rozpoczęcie studiów historycznych w Toruniu może okazać się świetnym pomysłem. Toruń to jedno z najstarszych miast Polski, na dodatek ze swoim średniowiecznym zespołem miejskim wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Studia historyczne w Toruniu, który prawa miejskie uzyskał w 1233 roku, to kilka kierunków kształcenia, które zainteresują każdego, kto lubi poszukiwać, odkrywać, analizować i sprawdzać. Dzisiejszy historyk nie przypomina już tego z dawniejszych lat. Nie wkuwa na pamięć dat i nie przewraca, niemal bez namysłu, stron w podręcznikach. Bada procesy, zadaje pytania, miewa wiele wątpliwości. Poznawanie historii bazuje na umiejętności logicznego myślenia i wiązaniu wielu wątków i kawałków w jedną, jasną układankę. Absolwenci studiów historycznych w Toruniu, po otrzymaniu solidnego wykształcenia, otrzymują szeroki wachlarz możliwości na rynku pracy; archiwa historyczne, placówki naukowe zajmujące się różnymi aspektami badania dziejów, biura konserwatorów zabytków, czy firmy outsourcingowe- to tylko niewielki procent zawodów, w których odnajdą się ci, którzy ukończą naukę. A jest ona realizowana na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, jednej z najlepszych uczelni w kraju. Jeśli masz w sobie żyłkę odkrywcy i pasjonuje Cię wszystko, co wiążę się z historią, to studia historyczne w Toruniu będą najtrafniejszym wyborem kształcenia. Przeczytaj, co mają Ci do zaproponowania.

 

Uczelnia i kierunki studiów historycznych w Toruniu

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA HISTORYCZNE

Wydział Nauk Historycznych:

  • Archeologia;
  • Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją;
  • Etnologia- antropologia kulturowa;
  • Historia;
  • Historia sztuki

dowiedz się więcej 

 

Rekrutacja na studia historyczne w Toruniu

Aby dostać się na studia historyczne w Toruniu należy przystąpić do konkursu świadectw. Na maturze najlepiej zdawać historię, oczywiście na poziomie rozszerzonym, język polski, język obcy i wiedzę o społeczeństwie. Cenionym przedmiotem bywa także geografia, którą także warto brać pod uwagę.

 

Praca po studiach historycznych w Toruniu

Absolwenci studiów historycznych mogą podjąć pracę w różnych placówkach i instytucjach. Jest to uzależnione od konkretnego kierunku kształcenia. Po ukończeniu nauki można znaleźć zatrudnienie w archiwach historycznych, archiwach bieżących działających w każdym urzędzie, instytucji, bądź przedsiębiorstwie, urzędach, biurach i kancelariach na stanowisku menedżera procesu zarządzania dokumentacją, albo firmach outsourcingowych. Ponadto, na absolwentów studiów historycznych czekają placówki oświatowe różnych szczebli z uprawnieniami do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie, redakcjach czasopism społeczno- politycznych i historycznych oraz wydawnictwach, placówkach naukowych, zajmujących się różnymi aspektami badania dziejów, takich jak, na przykład Instytut Pamięci Narodowej, państwowych, samorządowych i społecznych instytucjach kulturalnych, muzeach, galeriach sztuki współczesnej, działach krytyki artystycznej, biurach konserwatorów zabytków, czy mediach.  

 

Jan JarmużTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)