Studia artystyczne Olsztyn

Studia artystyczne Olsztyn

Studia artystyczne Olsztyn

Zapewne wiele osób uważa, że do bycia artystą studia nie są potrzebne. Owszem, fundamentem tworzenia jest wyobraźnia, ale warsztat służy do tego, aby ją dobrze i świadomie wykorzystać. Studia artystyczne w Olsztynie przygotowują zarówno do samodzielnej działalności artystycznej jak i do prowadzenia edukacji w tym zakresie. Studia realizowane są na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim i nakierowane są na dwie dziedziny sztuki. Olsztyn wydaje się być miejscem stworzonym do edukacji artystycznej. Można poszukiwać natchnienia spacerując po mieście i podziwiając zabytki architektury, wędrując szlakami turystycznymi, odwiedzając galerie sztuki, Filharmonię Warmińsko- Mazurską im. Feliksa Nowowiejskiego, czy też odwiedzać miejsca, w których występowały popularne, olsztyńskie zespoły muzyczne, takie jak Vader, Enej, Afromental, Kuśka Brothers, Harlem, czy Big Day. Studia artystyczne zawsze wiążą się z niewiadomą. Dlaczego? Ukończenie nauki nie równa się z szybkim podjęciem pracy, a tym bardziej rozgłosem i sukcesem artystycznym. Nierzadko twardszym orzechem do zgryzienia nie są studia, zajęcia i egzaminy, tylko rzeczywistość, która stawia wiele wyzwań przed absolwentami kształcenia artystycznego. Dlatego tak ważna jest pasja. Bez niej tworzenie sztuki nie ma sensu, staje się wyłącznie rzemiosłem i nie wywołuje emocji wśród odbiorców. Studia artystyczne w Olsztynie mogą być pierwszym krokiem ku karierze, lecz należy uzbroić się w cierpliwość i ze spokojem dążyć do osiągnięcia swoich celów.

 

Uczelnie i kierunki studiów artystycznych w Olsztynie

 


UNIWERSYTET WARMIŃSKO- MAZURSKI STUDIA ARTYSTYCZNE

Wydział Sztuki zaprasza na następujące kierunki studiów:

  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej;
  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.

dowiedz się więcej 

 

Rekrutacja na studia artystyczne w Olsztynie

Rekrutacja na studia artystyczne nigdy nie wygląda tak, jak na pozostałe, nieartystyczne kierunki. Kryteria kwalifikacji na studia artystyczne w Olsztynie są dwuetapowe i przewidują egzamin praktyczny i wszystkim dobrze znany konkurs świadectw. Na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, pierwszym etapem jest sprawdzian umiejętności gry na fortepianie, bądź innym, dowolnie wybranym instrumencie, a po uzyskaniu satysfakcjonującego wyniku przychodzi czas na sprawdzian predyspozycji słuchowych i głosowych. Natomiast, pierwszym etapem na kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych jest egzamin praktyczny z rysunku i malarstwa.

 

Praca po studiach artystycznych w Olsztynie

Głównym zamierzeniem studiów artystycznych jest przygotowanie absolwentów do samodzielnej działalności artystycznej. Naturalnie, nie każdy absolwent Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej i nie każdy absolwent Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych czuje potrzebę tworzenia, a jedynie bycie wykonawcą. Muzycy mogą dołączyć do zespołów: filharmonii, teatru, czy orkiestry. Plastycy na pewno świetnie odnaleźliby się w agencjach reklamowych, agencjach graficznych, artystycznych atelier. Absolwenci studiów artystycznych mogą także spełniać się w rolach edukacyjnych; prowadząc warsztaty, zajęcia artystyczne w placówkach kultury, będąc animatorami podczas eventów i wydarzeń kulturalnych, czy też w szkołach w roli nauczyciela. Ważne jest to, że zawody artystyczne dają swego rodzaju swobodę, która pozwala łączyć wykonywanie pracy z działalnością artystyczną i w taki sposób funkcjonuje wielu twórców. 

 

Olga HuckoTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)