Studia filologiczne Olsztyn

Studia filologiczne Olsztyn

Studia filologiczne Olsztyn

„Język jest mapą drogową kultury. Mówi ci skąd ludzie pochodzą i dokąd zmierzają.” – te słowa, amerykańskiej pisarki Rity Mae Brown idealnie opisują ideę studiów filologicznych. To dziedzina dla tych, którzy są ciekawi nie tylko samego języka, ale i kultury i obyczajów danego narodu. Studia filologiczne w Olsztynie to podróż przez wybrane kraje, realizowana wyłącznie na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim. To także obalanie stereotypów, mówiących, że absolwenci studiów filologicznych to sami nauczyciele. Okres nauki udowodni, że umiejętności językowe i łatwość komunikacji łączą się z wieloma kwalifikacjami do pracy z ludźmi. Filolodzy to pracownicy służby dyplomatycznej, osoby zarządzające projektami, dziennikarze, politycy. Znajomość języków otwiera wiele drzwi, a cytując Edmunda De Waal’a: „Z językami wszędzie jesteś w domu.” Absolwenci studiów filologicznych otrzymują coraz więcej ciekawych ofert zatrudnienia, ze względu na fakt, iż perfekcyjne władanie językiem wciąż należy do rzadziej spotykanych umiejętności. Warto spędzić wiele godzin w bibliotece na czytaniu tysięcy książek i studiowaniu słowników. Wybierając naukę języka obcego, warto postarać się o wyjazd zagraniczny, który umocni zdolności językowe oraz pozwoli dokładniej poznać historię, kulturę i obyczaje. Po takich doświadczeniach zapisanych w CV łatwiej o dobrą i perspektywiczną pracę. Brzmi interesująco? Jeśli tak, to wybierz studia filologiczne w Olsztynie. Uniwersytet Warmińsko- Mazurski czeka.

 

Uczelnia i kierunki studiów filologicznych

 


UNIWERSYTET WARMIŃSKO- MAZURSKI STUDIA FILOLOGICZNE

Wydział Humanistyczny zaprasza na następujące kierunki studiów:

  • Filologia polska. Specjalności: Nauczycielska, Edytorstwo tekstów, Wiedzy o kulturze;
  • Filologia. Specjalności: Filologia angielska, Nauczycielska w zakresie języka angielskiego, Filologia germańska, Nauczycielska w zakresie języka niemieckiego, Filologia rosyjska, Filologia rosyjska z językiem angielskim, Nauczycielska w zakresie języka rosyjskiego.

dowiedz się więcej 

 

Rekrutacja na studia filologiczne w Olsztynie

Aby dostać się na studia filologiczne należy mocno przyłożyć się do języka polskiego i języków obcych. Dodatkowo, warto zadbać o poziom swojej wiedzy z historii i wiedzy o społeczeństwie; wtedy znacząco zwiększamy szansę na otrzymanie upragnionego indeksu.

 

Praca po studiach filologicznych w Olsztynie

Będąc absolwentem studiów filologicznych można znaleźć zatrudnienie w szkolnictwie. Wybór stanowi nauczanie w szkole publicznej, w szkole prywatnej, czy też w popularnych szkołach językowych. Innymi możliwościami może być praca w roli tłumacza, bądź założenia własnego biura świadczącego takie usługi. Inni pracodawcy także doceniają umiejętności filologów. Przykładem są korporacje, które poszukują osób ze zdolnościami językowymi, aby ułatwić kontakt z zagranicznymi kontrahentami. Czy to koniec możliwości pracy? Nie. Będąc absolwentem studiów filologicznych można pracować w mediach; radiu, telewizji, czy prasie, gdzie dba się o poprawność języka. Gdzie jeszcze można spotkać filologów? W polityce. W poprawnie prowadzonej dyplomacji znajomość języka jest czynnikiem obowiązkowym, zatem osoba perfekcyjnie władająca językiem będzie na wagę złota. 

 

Olga HuckoTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)