Studia architektoniczne Koszalin

Studia architektoniczne Koszalin

Studia architektoniczne Koszalin

Kto może być dobrym kandydatem na studia architektoniczne w Koszalinie? Osoba posiadająca talenty plastyczne, wyobraźnię przestrzenną, cechuje się wysoko rozwiniętą kreatywnością i zdolnością do rozwiązywania problemów technicznych. Zatem, na tych studiach odnajdzie się ktoś, kto łączy w sobie artystyczną wrażliwość i zdolności techniczne. Absolwenci mają możliwość rozwoju na wielu ścieżkach zawodowych, a wszystko uzależnione jest od ukończonej specjalności. Projektowanie mebli, tworzenie obrazów o charakterze reklamowym, budowanie przestrzeni użytkowych – to tylko część obowiązków, którymi mogą zająć się absolwenci studiów architektonicznych w Koszalinie. Studenci Politechniki Koszalińskiej- bo właśnie na tej uczelni prowadzone jest kształcenie- biorą aktywny udział w różnego rodzaju wydarzeniach, mających na celu promocję ich dokonań. Organizują wystawy, uczestniczą w targach, konkursach, a nawet biorą udział w upiększaniu Miastka, miejscowości położonej na Pojezierzu Bytowskim, w województwie pomorskim. Dodatkowo, mogą dołączyć do „The North Fashion”, czyli koła naukowego założonego przez grupę studentek, tworzących ubrania i biżuterię. Program studiów przewiduje zarówno teoretyczne ujęcie zagadnień kierunkowych, jak również ćwiczenia praktyczne pozwalające poznać, na przykład sztukę projektowania architektonicznego. Studia architektoniczne w Koszalinie to studia dla tych, którzy chcieliby wnieść odrobinę kolorytu i w miarę możliwości ubarwić budynki, ulice, a także ludzi. Absolwenci będą tworzyć nowe formy, kształty- a wszystko po to, by przestrzeń i przedmioty wokół nas stały się bardziej przyjazne, ciekawe, intrygujące.

 

Uczelnia i kierunki studiów architektonicznych w Koszalinie

 


POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Instytut Wzornictwa:

  • Architektura wnętrz;
  • Wzornictwo;
  • Komunikacja wizualna.

dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na studia architektoniczne w Koszalinie

Studia architektoniczne, podobnie do studiów artystycznych, rządzą się swoimi prawami, odległymi od pozostałych kierunków kształcenia. Aby dostać się na studia i rozpocząć naukę w Instytucie Wzornictwa należy przystąpić do egzaminu, złożonego z dwóch etapów. Pierwszy etap stanowi ocena dorobku kandydata w oparciu o portfolio prac i życiorys artystyczny, a drugi etap rozmowa kwalifikacyjna, mająca na celu ocenę predyspozycji kierunkowych.

 

Praca po studiach architektonicznych w Koszalinie

Absolwenci studiów architektonicznych w Koszalinie to osoby mające predyspozycje do zmieniania przestrzeni i przedmiotów służących człowiekowi. Ale co z tymi predyspozycjami robić? Absolwenci Komunikacji wizualnej trafiają w czasy, w których obraz staje się niemal najważniejszą formą przekazu. Wykorzystywanie potencjału komunikacji wizualnej jest bardzo ważnym elementem strategii marek, a służy to wyróżnieniu na tle konkurencji, zademonstrowaniu wyznawanych wartości i zbudowaniu silnego wizerunku. Absolwenci będą mieli za zadanie oddziaływać na odbiorcę używając do tego fotografii, ilustracji, czy animacji i to w taki sposób, aby odbiorca bez problemu zrozumiał przekaz. Osoby, które ukończyły wzornictwo mogą znaleźć zatrudnienie w firmie projektowej i zająć się wykonywaniem projektów mebli, biżuterii czy innych przedmiotów codziennego użytku. Dodać do tego możemy jeszcze firmy z branży modowej, agencje reklamowe, czy organizacje promujące kulturę i sztukę. Zapewne większość absolwentów marzy o założeniu własnej działalności projektowej skupiającej się na którejś branży przemysłu, który wymaga wzornictwa. A co po architekturze wnętrz? Można rozpocząć pracę w firmie zajmującej się projektowaniem wnętrz lub, na przykład mebli. Ponadto, na absolwentów tego kierunku czekają galerie wystawowe, muzea, pracownie konserwatorskie, czy też organizacje rządowe i samorządowe. Lista możliwości zawodowych absolwentów studiów architektonicznych w Koszalinie jest całkiem długa, lecz ścieżki kariery uzależnione są od zadania sobie pytania- czy szukać etatu, czy też realizować się jako tzw. freelancer. 

 

Jan JarmużTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)