Studia fizyczne Szczecin

Studia fizyczne Szczecin

studia fizyczne Szczecin

Studia fizyczne Szczecin

Czy studia fizyczne należą do łatwych? Nie. Czy studia fizyczne należą do satysfakcjonujących? Tak. A w którym mieście możemy je rozpocząć? W Szczecinie, czyli stolicy województwa zachodnio- pomorskiego. Studia fizyczne w Szczecinie nie należą do najbogatszych i najszerszych w naszym kraju, a realizowane są na Uniwersytecie Szczecińskim. Tutaj, na Wydziale Matematyczno- Fizycznym prowadzone są dwa kierunki studiów: fizyka oraz optyka okularowa. Jakie przedmioty prowadzone są na tych kierunkach? Między innymi: Fizyczne podstawy diagnostyki medycznej i terapii, wady i korekcja wad wzroku, mechanika klasyczna i relatywistyczna, astronomia, czy anatomia i fizjologia oka. A gdzie można wykorzystać zdobytą wiedzę i nabyte umiejętności? W zakładach produkujących sprzęt optyczny, w firmach innowacyjnych, laboratoriach, bądź szpitalach. A czym powinien charakteryzować się przyszły fizyk? Musi mieć naturę odkrywcy, być urodzonym badaczem. Na studiach nauczy się dyscypliny myślenia oraz posiądzie umiejętności systematycznego rozwiązywania rozmaitych problemów. Z takimi zdolnościami na pewno odnajdzie się we współczesnym świecie, w którym fizyka odgrywa olbrzymią rolę. Studia fizyczne w Szczecinie to świetna okazja do tego, by rozwiązywać zagadki z rozmaitych dziedzin; od monitoringu środowiska do inżynierii jądrowej. Jeśli propozycja ta wydaje się interesująca, to warto przeczytać na czym polegają studia fizyczne w Szczecinie.

 

Uczelnie i kierunki studiów fizycznych w Szczecinie

 


UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI STUDIA FIZYCZNE

Wydział Matematyczno- Fizyczny:

  • Fizyka. Specjalności: Fizyka i zastosowanie komputerów, Fizyka i monitoring środowiska, Fizyka medyczna, Fizyka i inżynieria jądrowa, Fizyka doświadczalna i teoretyczna, Nanotechnologia i fizyka materiałów;
  • Optyka okularowa.

dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na studia fizyczne w Szczecinie

Aby dołączyć do grona studentów należy utwierdzić wszystkich w przekonaniu, że udźwignie się solidny ciężar wiedzy. Przepustką na studia fizyczne jest oczywiście konkurs świadectw. Należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami nie tylko z fizyki, ale także z innych przedmiotów ścisłych: matematyki, chemii, biologii. Nie warto zapominać o języku obcym, który będzie wykorzystywany nie tylko podczas nauki, ale także w przyszłości, w pracy zawodowej.

 

Praca po studiach fizycznych w Szczecinie

Absolwenci studiów fizycznych w Szczecinie będą wiedzieli gdzie można wykorzystać zdobytą na studiach wiedzę. Fizyka jest fundamentem każdej części życia, a to sprawia, że wybór dróg zawodowych jest niemały. Zapewne, część absolwentów studiów fizycznych otrzyma zatrudnienie w różnego rodzaju laboratoriach analitycznych, bądź diagnostycznych. Część absolwentów zajmie się pracą na rzecz ochrony środowiska i opracowywaniem nowych rozwiązań technologicznych przyjaznych ekologii. Z kolei inna część rozpocznie prace nad rozwiązaniami, które będą mogły być wykorzystane w przemyśle, na przykład budowlanym czy motoryzacyjnym. Inni będą prowadzić projekty, pracując w instytutach badawczych. Jeśli wymienione propozycje dróg zawodowych nie budzą większego entuzjazmu, to zawsze można podjąć karierę naukową, a prowadzenie badań technologicznych wydaje się bardzo ciekawym zajęciem, a także dobrze płatnym. Dlaczego? Bo jest jeszcze bardzo wiele niewiadomych do odgadnięcia, a brakuje umysłów zdolnych do podjęcia takich prób. A jeśli kariera naukowa również nie mieści się na waszej liście celów zawodowych, to zawsze można podjąć pracę w szkole i uczyć przyszłe pokolenia.

 

Jan JarmużTEMATY POWIĄZANE

 

 

 

Komentarze (0)