Studia rolnicze Radom

Studia rolnicze Radom

Studia rolnicze Radom

Największy wybór studiów

rolniczych w Radomiu

Odkryj kierunki rolnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

08.01.2024

Studia rolnicze Radom 2024 | woj. mazowieckie

Studia rolnicze w Radomiu to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia rolnicze Radom
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Studia rolnicze w Radomiu - kierunki studiów

Uczelnia
    Poziom studiów
    Forma studiów
    Czas trwania
      Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
      Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

      Zobacz, na jakich uczelniach w Radomiu są rolnicze

      Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

      grupa kierunku
      poziom studiów
      forma studiów

      Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

      grupa kierunku

      Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

      Nie odnaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

      Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki rolnicze w Radomiu

      SORTOWANIE:

      Niestety, nic nie znaleziono

      Studia rolnicze w Radomiu - podyplomowe

      Rekrutacja i wymagania na studia rolnicze 2024/2025

      Biletem wstępu na studia rolnicze w Radomiu jest konkurs świadectw. Jakie przedmioty brane są pod uwagę podczas procesu rekrutacji? Warto zadbać o jak najlepsze wyniki z chemii, biologii, matematyki.

      *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

      szczegółowe wymagania na uczelniach

      Jak wyglądają studia rolnicze w Radomiu?

      Rolnictwo to dziedzina, która wymaga pomysłu, wiedzy i umiejętności. Wszystkie te czynniki można zdobyć wybierając studia rolnicze. A miastem, które może nam zaproponować taki profil kształcenia jest Radom.

      Studia rolnicze w Radomiu prowadzone są na Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym, a zawierają się w jednym kierunku o nazwie Agrochemia. Łączy on w sobie wiedzę chemiczną z rolniczymi aspektami działalności człowieka. Studia umożliwiają zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu działalności rolniczej ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień chemii rolniczej. A gdzie można potem wykorzystać uzyskaną wiedzę? Możliwości jest całkiem sporo; począwszy od laboratoriów kontrolnych i diagnostycznych, na zakładach produkcji nawozów kończąc.

      A jakie przedmioty czekają studentów do zaliczenia? Na tej liście znajdują się, między innymi: chemia rolna, gleboznawstwo, uprawa roślin rolnych, agroekologia i ochrona środowiska, zrównoważona gospodarka odpadami rolniczymi, czy bezpieczeństwo chemiczne w gospodarstwie rolnym.

      Po solidnej dawce nauki absolwenci, „w małym palcu” mają znajomość środków chemicznych stosowanych w rolnictwie, środki ochrony roślin, działanie nawozów. Nic nie ma dla nich tajemnic.

      Jeśli chcesz zostać specjalistą i mieć niemały wpływ na jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki jaką jest rolnictwo, to wybierz idealną drogę kształcenia. Wybierz studia rolnicze w Radomiu.

       

      Praca po studiach rolniczych w Radomiu

      Absolwenci studiów rolniczych w Radomiu mogą pochwalić się głęboką znajomością środków chemicznych stosowanych w rolnictwie, pożądanego działania nawozów, regulatorów wzrostu, środków ochrony roślin oraz dodatków do pasz. Ponadto, posiadają wiedzę o możliwych skutkach ubocznych intensywnej chemizacji rolnictwa. 

      Przygotowani są do planowania i podejmowania właściwych działań na rzecz zrównoważonego rolnictwa, w tym umiejętnego postępowania w zakresie gospodarki wodno- ściekowej i odpadami powstającymi w produkcji rolniczej.

      Miejsc do wykorzystania zdobytych na studiach umiejętności jest wiele. Są to: specjalistyczne i ekologiczne gospodarstwa rolne, ośrodki doradztwa rolniczego, urzędy działające na rzecz rolnictwa, firmy zajmujące się dystrybucją nawozów i środków ochrony roślin, laboratoria kontrolne i diagnostyczne, ośrodki badawcze oraz instytucje wdrażające innowacyjne technologie z zakresu agrochemii, zakłady produkcji nawozów, środków ochrony roślin i innych substancji dla potrzeb rolnictwa. Do listy można dopisać także szkolnictwo zawodowe, gdyż ktoś powinien kształcić nowe pokolenia.

      komentarze (0)