Mechanika i budowa maszyn Łódź

Mechanika i budowa maszyn Łódź

Mechanika i budowa maszyn Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

mechanika i budowa maszyn 

Odkryj mechanikę i budowę maszyn w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Mechanika i budowa maszyn studia - Łódź

Budowa, wytwarzanie i eksploatacja maszyn. Ponadto projektowanie z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych. Do tego szansa na zawodowy sukces w postaci pracy jako inżynier na stanowiskach konstruktorów, czy technologów. Właśnie tak, w kilku słowach, można zdefiniować Mechanikę i budowę maszyn w Łodzi.

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn nie należą do najłatwiejszych, ale w zamian na absolwentów czekają wszystkie gałęzie przemysłu. A jeśli nawet taka perspektywa nie uszczęśliwia najbardziej ambitnego indywidualisty, to nabyte w trakcie nauki umiejętności pozwalają na założenie prywatnych firm wytwórczych bądź usługowych. Mechanika i budowa maszyn w Łodzi to duża uniwersalność wykształcenia, gdyż skupia w sobie wiele elementów, w tym także dziedziny humanistyczne.

Kierunek Mechanika i budowa maszyn to nauka realizowana na studiach pierwszego i drugiego stopnia, z kilkoma specjalnościami mającymi za zadanie rozwinąć konkretne umiejętności i ukierunkować przyszłą ścieżkę zawodową.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Kierunek mechanika i budowa maszyn możesz studiować na:

Wydział Mechaniczny PŁ

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Kierunek mechanika i budowa maszyn możesz studiować na:

Mechanika i budowa maszyn

Jakie wymagania na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

Jak wygląda rekrutacja na Mechanikę i budowę maszyn w Łodzi? Aby otrzymać upragniony indeks należy przystąpić do konkursu świadectw. Najważniejszym przedmiotem, co nie powinno być specjalnym zaskoczeniem, jest matematyka. W dalszej kolejności brany pod uwagę jest język obcy, oraz przedmiot do wyboru, w postaci fizyki bądź chemii. Wymagania na Mechanikę i budowę maszyn w Łodzi są duże, ale warto poważnie podejść do procesu kwalifikacyjnego, gdyż studia inżynierskie dają pewny fach w ręku, czyniąc z absolwentów specjalistów.

Studia na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn - Politechnika Łódzka

 

Jaka praca po studiach na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

Jaka praca czeka na absolwentów Mechaniki i budowy maszyn w Łodzi? Absolwenci tego kierunku mogą liczyć na zatrudnienie w jednostkach naukowo- badawczych, biurach projektowo- konstrukcyjnych, firmach konsultingowych. Kończąc Mechanikę i budowę maszyn można pracować jako konstruktor, technolog, czy główny mechanik.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Łodzi?

Wybór kierunku studiów nie jest ostatnią decyzją, związaną z naszą edukacją. Musimy jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie chcemy studiować? Czy wyjeżdżamy? Jeśli tak, to dokąd? Kandydaci na studia zawsze mają wiele pytań i wątpliwości. Jakie ma kierunek Mechanika i budowa maszyn w Łodzi opinie? Szymon, student II- stopnia Mechaniki i budowy maszyn w Łodzi mówi:

„To studia dla najwytrwalszych. Być może liczba egzaminów nie jest ogromna, ale ich siła rażenia pokonała niejednego twardziela. Trzeba się przykładać. Ale nie dla ocen. Trzeba się przykładać, aby potem, po opuszczeniu murów uczelni móc siebie, szczerze nazwać prawdziwym specjalistą w swoim fachu. Tego wszystkim życzę.”

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Łodzi

Politechnika Łódzka kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Mechanicznym PŁ 

 

Komentarze (0)